Renginiai

Ko pajūryje nepraleisti vasarį: renginių kalendorius

Vasaris skaičiuoja pirmąsias dienas, todėl svarbu sužinoti, kas antrąjį metų mėnesį vyks Klaipėdoje ir aplink ją. „Kalba Klaipėda“ jums pateikia svarbiausius vasario renginius, kurių negalite praleisti.

Palangos Stinta 2020

Vasario 7 d.

Stintų šventė – tradicinis žvejų, žuvautojų ir valgytojų susibūrimas. Tradicinės meškeriojimo nuo Palangos tilto varžybos, konkursas, kam stintų tilps daugiau, grilio patiekalai, muzika, žaidimai į didžiausią mūsų kurortą prie jūros sutraukia minias žmonių.
Kasmetinėje šventėje visų laukia agurkais kvepianti stinta, tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, žvejiškos melodijos.
Visą dieną galima ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti įvairiose varžybose, stebėti Stintų grilio čempionatą.
Kiekvienais metais šventę puošia sveikuolių maudynės ledinėje jūroje.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/475413453117367/

Fashion Bazaar Išpirktuvės

Vasario 9 d.

Į pajūrį Fashion Bazaar atveš naujausias mados ir stiliaus tendencijas ir nuolaidas. Ilgai ieškoti, ką šį kartą nusipirkti, tikrai neteks – naujos drabužių dizainerių kolekcijos ir nuolaidos pradžiugins kiekvieną.
Lankytojams įėjimas nemokamas.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/428748548072180/

Klaipėdos šviesų festivalis 2020 „Atgyja paveikslai“

Vasario 14-16 d.

Šeštasis Klaipėdos šviesų festivalis „Atgyja paveikslai“ – 2020 m. vasario 14-16 dienomis!
Daugiau nei trisdešimt šviesos ir garso instaliacijų tris žiemos vakarus nuo 18 iki 23 val. klaipėdiečius ir miesto svečius kvies mėgautis išskirtiniais reginiais, didžiulio susidomėjimo sulaukusiais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/892878627793848/

Nemokamos ekskursijos apie vandens gyvūnų meilės kalbą

Vasario 14-15 d.

Valentino dienos proga Jūrų muziejuje organizuojamos nemokamos ekskursijos apie vandens gyvūnų meilės kalbą. Būtina užsiregistruoti iš anksto.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/1547766568713830/

Citadele Karaliaus Mindaugo taurė 2020

Vasario 15 d.

Tikėkis netikėto! Su tokiu šūkiu į Klaipėdą grįžta didžiausia krepšinio šventė Lietuvoje – Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertas. 2020 metų vasario 15–16 dienomis „Švyturio“ arenoje dėl trofėjaus susigrums keturios stipriausios šalies komandos. Ar Kauno „Žalgiris“ susigrąžins titulą, kurį 2019–aisiais perėmė Vilniaus „Rytas“? O gal staigmenų pateiks aikštės šeimininkas Klaipėdos „Neptūnas“? 2019–aisiais metų sporto renginiu pripažintas renginys žiūrovams ir vėl žada nepamirštamų įspūdžių, nes tik čia gali tikėtis netikėto. Nepraleisk progos tapti krepšinio istorijos dalimi!

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/1000031677036701/

Neringos „Stintapūkis“

Vasario 14-16 d.

Vasario 14–16 dienomis į Neringą kviečia viena smagiausių šaltojo sezono atrakcijų – visų laukiamas, tradicinis „Stintapūkis“!

Kiekvienam, atvykusiam į Neringą, šventė pažers šūsnį įvairiausių pramogų, iš kurių širdžiai mielą užsiėmimą galės atrasti kiekvienas.

„Stintapūkio“ šventės dalyviai ir svečiai turės galimybę susipažinti su tradiciniu poledinės baidomosios žvejybos būdu – bumbinimu. Tiesa, sinoptikams ir toliau prognozuojant šiltus orus, bumbinimas, greičiausiai, bus demonstruojamas ant Nidos molo. Čia pat vyks ir azartiškosios stintų gaudymo varžybos.

Bumbinimas, kuomet žuvis gaudoma medinėmis kultuvėmis ritmiškai daužant eketėn įspraustą lentą – tradicinis tik Kuršių nerijos kraštui būdingas žvejybos būdas. Vietos žvejų teigimu, jis į marių krantus atvilioja gausius būrius stintų.

Vaišingumu garsėjančioje „Stintapūkio“ mugėje galėsite paragauti įvairių kulinarinių improvizacijų iš stintos ir kitų gurmaniškų patiekalų, kulinarinio paveldo produktų. Sekdami Neringos kavinių ir restoranų sudarytą valgiaraštį, ypatingų žuvų patiekalų rasite ir juose. Ant šventinio stalo, žinoma, dominuos įvairiausiais būdais patiekta stinta.

Šventinį šurmulį Neringoje kurs vietos folkloro kolektyvai, pristatysiantys žvejiškus papročius ir tradicijas bei kviesiantys išmokti liaudiškų šokių. Šventės metu netrūks visai šeimai skirtų sportinių rungčių ir užsiėmimų. Edukacines programas visai šeimai parengė ir Nidos bendruomenės namuose pristatys Lietuvos jūrų muziejus.

Nuoroda į renginį: https://www.facebook.com/events/1645065782303244/