Kalba ekspertai

Klaipėdos viešbučiuose – karantino pasekmės

 Daugelis gyventojų šiais metais renkasi atostogas Lietuvoje, o dažniausia poilsio vieta tradiciškai tampa – pajūris. Visgi, nors dalis pajūrio verslininkų ir džiaugiasi dideliu tautiečių srautu, tačiau viešbučių atstovai pripažįsta tebejaučiantys skaudžias karantino pasekmes.

Svečiai – vietiniai

Kaip pasakoja Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, šiais metais, lyginant su praėjusiais, Klaipėdoje esančių viešbučių užimtumas yra mažesnis.

Anot atstovės, pirmiausia, ko neteko viešbučiai, tai turistinės žmonių grupės. Žinoma, pajūrio viešbučiuose jaučiamas didesnis nei įprastai svečių srautas iš Lietuvos bei Latvijos, tačiau pastebima, kad viešbučių užimtumas čia išauga tik esant šiltiems orams, savaitgaliais ir nedarbo dienomis.

E.Šiškauskienės teigimu, būtent dėl didžiausios dalies vietinių svečių, visus viešbučių atstovus neramina artėjantis ruduo, nes daugelis gyventojų sukauptas atostogas bus išnaudoję vasarą, o ir vaikams reiks eiti į mokyklą, todėl tėvai mažiau svarstys apie išvykas prie jūros.

Kainų nepakeitė 

Kaip teigia Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė, pajūryje prasidėjus sezonui apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų įkainiai buvo smarkiai mažesni nei praėjusiais metais.

Ir šiuo metu pastebima, jog darbo dienomis, kuomet praleisti laiką pajūryje pasirenka mažiau žmonių nei laisvadieniais, kambarių nuomos kainos ženkliai mažesnės.

Tik savaitgaliais apgyvendinimo kainos yra panašiausios į praėjusios vasaros kainas, kurios buvo siūlomos darbo dienomis.

Viešbučių atstovai pastebi, jog nors savaitgaliais ir sulaukia didesnio svečių srauto, tačiau vietiniai turistai yra tikrai nelinkę išlaidauti.