Kalba gyventojai Rajono problema Šiandien rajone

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas: „Man gražu tas bokštas“

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras laukia rekonstrukcijos

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir jo darbuotojai, kaip viename posakyje sakoma, nei pakarti, nei paleisti. Nors šiuo metu teatro spektakliai vyksta Žvejų rūmuose, administracija dar senosiose patalpose. Čia vyksta ir repeticijos. Pasak teatro vadovo Jono Sakalausko, teatras neišsikraustė, nes neprasidėjo planuotos rekonstrukcijos darbai. „Šiai dienai mes dar esam čia, repetuojam, pilnai administracija veikia. Turėjom lapkričio mėnesį išsikelti, bet kadangi buvo sustabdytas konkursas, neprasidėjo jokie darbai, o visas sezonas jau buvo suplanuotas“, – sakė vadovas.

Sakalausko teigimu, teatras turi planuoti bent pusmetį į priekį, todėl iš anksto buvo nuspręsta persikelti į Žvejų rūmus. Juolab, kad nepaisant neprasidėjusių statybų, dabartinės patalpos žiūrovams jau nėra tinkamos. „Čia jau nesinori leisti žmonių, nes daug kas yra visiškai nusidėvėję, yra dalykų, kurių jau nepatartina eksploatuoti. Būklė nėra avarinė, bet galima sakyti, kad yra avarinių vietų. Ir norint eksploatuoti reikia remontuoti“, – pasakojo teatro vadovas.

Praėjusio rudens pabaigoje rekonstrukcijos darbų konkursas buvo nutrauktas net neišsirinkus rangovo. Viena iš konkurse dalyvavusių įmonių – Vilniaus inžinerinių tinklų bendrovė „LitCon“ kreipėsi į teismą prašydama pripažinti neteisėtu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atsisakymą pateikti rekonstrukcijos konkurso dalyviams projekto brėžinius dwg formatu ir įpareigoti teatrą pateikti aiškius, tikslius ir nedviprasmiškus pasiūlymų vertinimo kriterijus.

Šiemet, sausio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad teatro rekonstrukcijos darbų konkursas gali būti tęsiamas. „Mes įsivaizduojame, kad pavasarį ar vasarą prasidės statybos“, – savo lūkesčių neslėpė teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Nors rekonstrukcijos projektas atsilieka, vadovas neatmeta galimybės, kad per pusantrų metų gali būti baigtas pirmasis statybų etapas ir teatras – tiek administracija, tiek trupė, galės grįžti į naujas patalpas.

Paklaustas, ar išrinktas pastato projektas yra priimtinas, J. Sakalauskas prisipažįsta, kad projektą priėmė nuogąstaudamas, jog teatras gali likti visai be naujų patalpų – esą išrinktam projektui patvirtinti prireikė trejų metų, o vien diskusijos dėl galimos rekonstrukcijos vyko dešimtmetį. Be to, svarbiausia, kad bus išsaugotas teatro bokštas, kuris teatro vadovui yra vienu iš Klaipėdos simbolių. „Man gražu, kad yra tas bokštas. Man jis yra kaip Klaipėdos dalis. Ir ką darytų su juo? Griautų? Darytų banką? Gyvenamą namą?“, – retoriškai klausia J. Sakalauskas.