Kalba gyventojai Renginiai

Klaipėdos lėlių teatras grįžta namo

Kaip ir kiekvieną sezoną Klaipėdos lėlių teatro kolektyvas yra pasirengęs nustebinti ne vieną teatro lankytoją

Unikali miesto bendruomenės dalis, Klaipėdos lėlių teatras prieš mėnesį pradėjo naująjį savo sezoną. Ne taip seniai naujose erdvėse įsikūręs lėlių teatras drąsiai priėmė pasikeitimus ir entuziastingai ėmėsi naujų projektų, kurių rezultatus labai greitai išvys ir šio teatro lankytojai. Apie naująjį sezoną, naujus spektaklius ir tai, ką privalo žinoti žiūrovai, iš pirmų lūpų.

Artimiausių mėnesių repertuaras

Pokyčiai atneša naujas galimybes

Truputį daugiau nei prieš metus prasidėjusi pastatų komplekso rekonstrukcija Klaipėdos senamiestyje lėmė, kad Klaipėdos lėlių teatras turi priimti neišvengiamus pokyčius ir prie jų prisitaikyti. Taip teatras atsirado erdvėse Turgaus g. 9. Prie naujų patalpų pamažu priprato tiek teatro žmonės, tiek žiūrovai: seną prisiminimą apie buvusį banką palengva pakeitė šen bei ten pastatyti kubai, akvariumas su teatrui dovanotomis žuvytėmis, mediniai arkliukai, rodyti spektakliai, rugsėjį įvykusi pirmoji lietuviška lėlių teatro vitrina „Materia Magica LT“ ir pavasarį organizuotas tarptautinis lėlių teatro festivalis „Materia Magica“, spektaklių premjeros ir stovyklos, šiuo metu veikianti Linos Itagaki iliustracijų paroda „Sakmė apie Neringą ir jūrų slibiną“. Taip istorinis pastatas Turgaus g. 9 tapo teatru, Klaipėdos lėlių teatro namais. O rugsėjo 21 d. teatras pradėjo naują sezoną.

Klaipėdos lėlių teatras ir toliau aktyviai dalyvaus tarptautiniuose renginiuose: rugpjūčio pabaigoje Klaipėdos lėlių teatras Balstogės lėlių teatre (Lenkija) rodė lėlių spektaklį suaugusiesiems „Malina“ ir lėlių spektaklį visai šeimai „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“. Kitos teatro gastrolės numatomos lapkritį – teatras pakviestas į tarptautinį lėlių teatro festivalį, vyksiantį Torūnėje, Lenkijoje.

Žiūrovus nustebins premjeros

Visai netrukus Vežėjų g. 4 bus baigta senojo lėlių teatro namelio rekonstrukcija. Jame įsikurs Klaipėdos lėlių teatro edukacinis centras, namelyje vyks įvairios edukacinės veiklos, parodos, bus įrengtas muziejus. Klaipėdos lėlių teatro direktorė Aušra Juknevičienė pastebi, kad namelį paversti šeimos ir vaikų traukos centru – sena Klaipėdos lėlininkų svajonė. Vis dėlto nusimato ilgas, daug kūrybinių ambicijų turintis ir daug energijos reikalaujantis projektas, tad šiais metais bus žengiami tik pirmieji idėjos įgyvendinimo žingsniai. Edukaciniame centre nuo šio sezono pradžios vyks „Karakumų Asilėlio mokyklėlės“ užsiėmimai. „Karakumų Asilėlio mokyklėlė“ savo veiklą vykdo daugiau nei 10 metų – ši edukacinė programa turi savo sistemą, metodus: mokyklėlei parengta unikali edukacinė programa, pritaikyta vaikams pagal jų raidos ypatumus nuo kūdikystės iki mokyklinio amžiaus. Na, o mokyklinio amžiaus vaikai, kaip ir praėjusiais metais, bus kviečiami į interaktyvią edukacinę programą „Lėlių teatro magija“.

Antroji premjera numatoma lapkritį – žiūrovams bus pristatytas lėlių ir judesio spektaklis suaugusiesiems „Meistras“ (pagal M. Bulgakovo romaną „Meistras ir Margarita“, rež. Gintarė Radvilavičiūtė), o visai netrukus po šios premjeros, gruodžio mėnesį, duris tradiciškai atvers „Kalėdų Senelio namelis“.

2020-ųjų metų kovo pabaigoje vyks paskutinė šio sezono premjera – Klaipėdos miesto gyventojai ir miesto svečiai bus kviečiami pamatyti lėlių spektaklį „Didysis sprogimas“ (rež. Zvi Sachar). Šis spektaklis – tai Klaipėdos lėlių teatro ir „Itim Ensemble“ (Izraelis) koprodukcija. Šiuo metu vyksta pirmasis spektaklio etaptas – paruošiamieji darbai ir repeticijos, tačiau jau lapkričio mėnesį šio spektaklio repeticijos bus pristatomos „Print Screen“ festivalyje Jeruzalėje.

Spalį finišo tiesąją pasiekė tarptautinis edukacinis projektas „Off-book“: Klaipėdos lėlių teatras kartu su projekto rengėjais iš Klaipėdos universiteto, projekto partneriais Klaipėdos miesto mokyklomis bei teatralais iš Italijos ir Rumunijos šio tarptautinio teatro edukacijos projekto metu rengė šiuolaikišką edukacinę programą su vaizdo medžiaga, kurią vaikų ugdymui galėtų naudoti visos švietimo įstaigos. Aktyviai lankęsi Klaipėdos mokyklose, bendradarbiavę su mokytojais, praktiniuose užsiėmimuose įgyvendinę ankstesniais projekto etapais atrinktus teatrinio ugdymo metodus bei filmavę visus užsiėmimus, projekto dalyviai paruošė vaizdo įrašą ir metodinį leidinį. Ši mokomoji medžiaga padės sukurtas ir aprašytas projekto veiklas praktiškai įgyvendinti mokyklose.

Klaipėdos lėlių teatro naujienas galite sekti: https://www.facebook.com/klaipedosleliuteatras/?__tn__=%2Cd%3C-R&eid=ARDeg2Z7-3saCMKg26_Kvh_4tBX_IYwgRihiwGLrlZTyir-_THdYeaMHcxLdpEC5EtTf9PJTDOq3LiKH