Rajono problema

Klaipėdos daugiabučiams būtinas remontas

Kasmetinių pastatų apžiūrų metu specialistai pastebi naujai atsirandančius plytinių namų apdailos mūro defektus. Nustatyti defektų atsiradimo priežastims atliekamos statinių konstrukcijų ekspertizės. Ne išimtis Baltijos pr. 79 ir Baltijos pr. 5. Ekspertizės išvados – būtini pastato konstrukcijų, fasado plyšių bei įėjimo į pastatą sienų remonto bei tvirtinimo darbai.

Siekiant apsaugoti pro šalį einančius pėsčiuosius, daugelis pastatų yra aptverti apsauginėmis tvoromis. Tai yra būtina, nes nuo pastato krenta plytų atraižos, balkonų stiklo – keramikos apdailos detalės, kurios gali sužaloti praeivius.

Klaipėdoje šie daugiabučiai yra ne vieninteliai, kuriems būtinas remontas. Tačiau gyventojai nenoriai investuoja į namo atnaujinimą arba į tam tikrų konstrukcijų sutvarkymą. „Statybos techninis reglamentas aiškiai įvardina, kad namo administratorius-vadybininkas yra atsakingas už pastato būklę. Šioje situacijoje mes, tiesiog, negalime būti abejingi“, – pasakojo „Klaipėdos būsto“ techninės priežiūros vadovė Ramutė Čekienė.

Todėl gyventojams pats laikas remonto darbus pradėti planuoti dabar, nes specialistai perspėja, kad netvarkomi namai gali tapti avarinės būklės ir reikalauti dar didesnių investicijų organizuojant atstatomuosius darbus.
Gyventojai turi galimybę rinktis dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, kurioje gyventojai gali gauti valstybės paramą. Tačiau savivaldybė priima ribotą skaičių prašymų, nes eilėje į valstybės paramą Klaipėdoje šiuo metu yra apie 60 daugiabučių namų.

Tačiau gyventojai gali nenusivilti, nes yra ir kita galimybė: dalyvauti etapinėje renovacijoje, kurioje gyventojai etapais galės susiremontuoti daugiabutį savo lėšomis. Taip pat gyventojai gali pasirinkti ir atlikti sienų remonto bei sutvirtinimo darbus.

Jei norite gelbėti savo daugiabutį pasitarkite su namą administruojančiu vadybininku. Dėl platesnės informacijos skambinkite telefonu 8 700 55 966.