Šiandien rajone

Elektroninės registracijos vakcinavimui sistemos startas ir sveikinimai medikams

Vakar profesinės šventės proga medikus nustebino vakcinacijos centruose suskambusi muzika

Siekiant palengvinti ir pagreitinti klaipėdiečių registraciją vienai iš COVID-19 vakcinų šią savaitę startavo elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti.

Registruotis skiepui – el. būdu

Klaipėdoje startuoja elektroninė registracijos sistema, skirta norintiems pasiskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Užsiregistruoti internetu galima interneto svetainėje vakcinavimasklaipedoje.lt.

„Klaipėdos miesto gyventojų patogumui įsigyta elektroninė registravimo vakcinavimui sistema, tikimės, labai palengvins ir dar labiau paspartins vakcinavimo procesą Klaipėdoje. Darome viską, kad kuo greičiau grįžtume į saugų ir įprastą gyvenimą” – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Šiuo metu kviečiami registruotis prioritetinei 65+ amžiaus grupei priklausantys klaipėdiečiai bei miesto gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis, kurie nori gauti pirmą vakcinos dozę. Sistema šiuo metu registruos tik šias prioritetines grupes. Asmenys sistemoje taip pat matys Vakcinacijos centre turimas vakcinos rūšis bei galės pasirinkti iš siūlomų variantų. Registracijos sistemoje taip pat bus galima pasirinkti Vakcinacijos centrą, kuriame būsite vakcinuojami. Šiuo metu Klaipėdoje vakcinavimo centrai veikia Galinio Pylimo g. 3 (prie Klaipėdos psichikos sveikatos centro) ir Taikos pr. 76 (Klaipėdos miesto poliklinika).

Po šių itin svarbių prioritetinių grupių vakcinacijos palaipsniui sistemoje galės registruotis ir kitos prioritetinės asmenų grupės, kurios bus kviečiamos registracijai atskirais kvietimais.

„Vakcinacijos procesą bus nepalyginamai lengviau valdyti, tai didžiulė pagalba tiek medikams, tiek gyventojams. Tikimės, kad registracija vyks sklandžiai, o vyresnio amžiaus žmones, kurie neturi galimybės ar įgūdžių tai padaryti patys, galės užregistruoti jų vaikai ar kaimynai“, – sako Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vadovas Saulius Dabravalskis, koordinuojantis vakcinacijos procesą Klaipėdoje.

Anot S. Dabravalskio, užregistruoti senjorus skiepui gali ir namiškiai, kaimynai bei kiti artimieji (prisijungimas – per Elektroninius valdžios vartus), reikia tik asmens kodo, kontaktinių duomenų ir tvirto apsisprendimo skiepytis.

Iškilus klausimams dėl registracijos ar susidūrus su nesklandumais registruojantis sistemoje, gyventojai galės skambinti į Vakcinacijos centrą telefonu 8 679 02775 bei kreiptis el. paštu [email protected].

Sveikinimai profesinės šventės proga

Vakar Lietuvos regioninių džiazo festivalių organizatoriai medicinos darbuotojus jų profesinės dienos proga nusprendė pasveikinti netradiciškai. Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės  vakcinavimo centruose medikų garbei suskambo ramaus džiazo melodijos. Taip praskaidrinant nuotaiką ir medikams, ir vakcinuojamiems žmonėms.

„Esame neapsakomai dėkingi visai medikų bendruomenei, tad artėjant tarptautinei džiazo dienai nusprendėme kartu su kolegomis apjungti pajėgas ir padėkoti tikriesiems kovos su pandemija herojams. „Tikiuosi, kad profesoriaus pianisto Sauliaus Šiaučiulio ir saksofonininko Laimono Urbiko virtuoziškas mini koncertas suteiks jiems gerų emocijų. Nes džiazas tai laisvės muzika, o mūsų šaunieji medikai daro viską, kad kuo greičiau išsilaisvintume iš pandemijos gniaužtų”, – sakė akcijos sumanytoja Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.