Kalba ekspertai

Klaipėdoje stabdoma daugiabučių renovacija

daugiabucio-renovacija-kretingos-g-47-klaipeda-p9083920
Gyventojams renovacijų teks palaukti

Klaipėdos gyventojai, pavargę kiekvieną žiemą mokėti šimtus eurų už būsto šildymą, nusivils. Aplinkos ministerija, žadėjusi finansiškai paremti senų daugiabučių namų renovaciją, praėjusią savaitę viešai pripažino – renovacijos projektai bus stabdomi. Taigi mažiausiai vienerius metus valstybė bus nepajėgi padėti tiems gyventojams, kurie buvo pasiryžę modernizuoti savo daugiabučius.

„Renovacija tikrai reikalinga, nes kai tik prasideda šildymo sezonas, taip tenka šimtus eurų už šildymą mokėti. Sutvarkytų vieną sykį tuos senus namus, nereikėtų bent orą šildyti“, – guodėsi klaipėdietė Valerija.

Tačiau, panašu, kad dėl Aplinkos ministerijos sprendimų Klaipėdos gyventojai ir toliau turės gyventi šaltuose, senuose ir nerenovuotuose daugiabučiuose.

Naujausiais duomenimis, Klaipėdoje per artimiausius metus geriausiu atveju bus leista renovuoti vos 19 daugiabučių namų, nors realus poreikis – beveik 200 renovuotinų namų.

Daugiabučių atnaujinimo projektus administruojantys specialistai vienbalsiai sako, kad Aplinkos ministerjos sprendimas suteikti vos 19 kvotų visam Klaipėdos miestui yra pasišaipymas iš gyventojų. Dėl tokio sprendimo, anot jų, daugiabučių renovacija uostamiestyje pasmerkta žlugti, nes stos modernizacijos tempai, mažės žmonių entuziazmas imtis renovacijos.