Naudinga žinoti Rajono problema

Klaipėdoje siaučia telefoniniai sukčiai. Būkite budrūs!

Jeigu sulaukėte netikėto skambučio iš asmens, kuris prisistato „Klaipėdos būsto“, „Danės būsto“, „Vėtrungės būsto“ ar „Jūros būsto“ darbuotoju ir prašosi pas jus į namus patikrinti langų – neapsigaukite ir neplanuokite susitikimo.

Sukčiai, apsimesdami pastatų priežiūros specialistais, sugalvojo naują būdą, kaip mulkinti daugiabučių namų gyventojus. Jie skambina butų savininkams ir siūlosi ateiti patikrinti langų būklę. Tiek daugiabučių namų administratoriai, tiek policijos pareigūnai įspėja gyventojus būti budriais ir nepasitikėti nepažįstamų asmenų siūlymais.

Bendrovės „Mano būstas“ pastaruoju metu sulaukia gyventojų pranešimų apie tai, jog jiems telefonu skambinėja nepažįstami asmenys ir siūlosi ateiti į namus patikrinti buto langus. Kai kurie gyventojai teigia, kad sukčiai prisistato pastatų priežiūros specialistais.

„Mūsų darbuotojai tikrai iš anksto neprisistatę ir nesuderinę su konkrečiais gyventojais, neskambinėja žmonėms dėl buto langų apžiūros. Manome, jog tai nauja sukčių schema, o jų tikslas – patekti į gyventojų butus ir, galimai, juos apvogti. Todėl noriu įspėti gyventojus neįsileisti įtartinų asmenų, o sulaukus panašaus skambučio pranešti apie tai savo namo vadybininkui arba policijai“, – pabrėžė bendrovės Daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys.

„Mano būsto“ atstovas priminė, kad įmonė teikia gyventojams buto langų patikros paslaugą, tačiau iniciatyvą šiuo atveju turi parodyti patys žmonės. „Be to, mūsų darbuotojai visada nešiojasi darbo pažymėjimus ir dėvi aprangą su atitinkama įmonės atributika. Matyt, sukčiai sužinojo apie mūsų siūlomą paslaugą ir bando tuo pasinaudoti“, – teigė M. Genys.

Jeigu sulaukėte netikėto skambučio iš asmens, kuris prisistato „Klaipėdos būsto“, „Danės būsto“, „Vėtrungės būsto“ ar „Jūros būsto“ darbuotoju ir prašosi pas jus į namus patikrinti langų – neapsigaukite ir neplanuokite susitikimo. Iškart apie įvykį informuokite savo namo administratorių arba policiją. Būkite budrūs patys ir apie tokius telefoninius sukčius informuokite senyvo amžiaus tėvus, kaimynus.