Naudinga žinoti

Klaipėdoje – naujos ir atnaujintos vaikų žaidimų aikštelės

Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.

Uostamiestyje šiais metais tebetęsiamas dar prieš dvejus metus paskelbtas vaikų žaidimų aikštelių įrengimo ir atnaujinimo planas, kurio metu atnaujinamos higienos normų neatitinkančios bei viešosiose miesto erdvėse ir daugiabučių namų kiemuose įrengiamos naujos vaikų žaidimų aikštelės.

Kaip rašoma Klaipėdos miesto savivaldybės informacijoje, pagal šį aikštelių atnaujinimo ir įrengimo planą kasmet mieste įrengiamos 3-5 vaikų žaidimo aikštelės ir atnaujinamos 5 sporto aikštelės daugiabučių namų kvartaluose.

Nuo šio projekto pradžios,  2018 metų, Klaipėdoje jau yra įrengtos 8 vaikų žaidimo aikštelės, atnaujinta 15 sporto aikštelių daugiabučių namų kiemuose. Naujos aikštelės įrengiamos ir įgyvendinant viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektus.

„Klaipėdoje kasmet daugėja naujų, modernių ir higienos normas atitinkančių vaikų žaidimo bei sporto aikštelių. Savivaldybė, atsižvelgdama į gyventojų pasiūlymus, išnagrinėjusi esamų aikštelių būklę nustato eilę, pagal kurią skiriamos lėšos aikštelėms atnaujinti ar įrengti. Džiugu, kad klaipėdiečiai išmoko labiau tausoti šį bendrojo naudojimo turtą – dažniau aikštelių įrenginius reikia atnaujinti todėl, kad jie nusidėvėjo, o ne dėl vandalizmo atvejų“, – rašomas savivaldybės pranešime.

Šią vasarą mieste įrenginėjamos 3 vaikų žaidimo aikštelės. Dvi iš jų įrengiamos naujai daugiabučių namų kiemuose Šiaulių g. 13 ir Kalnupės g. 13.

Taip pat remontuojama viešojoje miesto erdvėje – Poilsio parke – esanti vaikų žaidimo aikštelė. 2013 metais įrengtos daugiau nei 600 m2 ploto vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai buvo nesaugūs, danga neatitiko higienos normos reikalavimų, todėl šiemet nuspręsta atnaujinti būtent šią mažylių pamėgtą, gausiai lankomą vaikų žaidimo aikštelę.

Naujos vaikų žaidimo aikštelės bus įrengtos ir ten, kur šiuo metu vykdomi didieji Klaipėdos daugiabučių namų kiemų tvarkymo projektai: Rumpiškės gyvenamųjų namų kvartalo teritorijoje netrukus bus įrengtos 4 naujos vaikų žaidimo aikštelės ir viena sporto aikštelė, taip pat bus įrengti ir sportui skirti treniruokliai. Naują daugiau nei 300 m2 ploto vaikų žaidimo aikštelę baigiama įrengti ir Ąžuolyno giraitės teritorijoje

Baigiamos remontuoti ir 4 sporto aikštelės: Reikjaviko g. 1, Mogiliovo g. 13, Kretingos g. 35, Kretingos g. 65.

Taip pat planuojama suremontuoti dar dvi sporto aikšteles Kretingos g. 27 bei Nidos g. 54: bus keičiami krepšinio stovai, lentos su lankais bei tinkleliais, pastatytos naujos tvoros, įrengti mažosios architektūros elementai.

Praėjusiais metais Klaipėdoje atnaujintos 3 vaikų žaidimo ir 7 sporto aikštelės.