Rajono problema

Klaipėdoje – kitokia valstybinių švenčių pusė

 

Valstybinės šventės, kaip praėjusi Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, visoje Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdoje yra švenčiamos su daugybe renginių ir būriu susirinkusių žmonių. Tą dieną namus ir daugiabučius papuošia plevėsuojančios  trispalvės, kurios, deja, vis dažniau tampa ilgapirščių taikiniu.

Remiantis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, paskutiniąją valstybinę šventę – liepos 6-ąją, buvo gautas pranešimas apie galimai neblaivų asmenį, kuris Liepų g., Klaipėdoje, nuo pastatų nukabinėjo vėliavas ir mėtė jas ant grindinio. Atvykus pareigūnams kaltininkas jau buvo pasišalinęs ir jo surasti nepavyko.

Kadangi daugiabučių ir privačių namų atstovai už neiškeltas vėliavas valstybinių švenčių metu gali būti nubausti pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, jų metu policijos pareigūnai, užtikrindami tvarką, patruliuoja ir apžiūri daugiabučius, gyvenamuosius namus bei kitų įstaigų pastatus. Šiemet, liepos 6-ąją, Klaipėdos mieste užfiksuoti 54 atvejai, kai ant pastatų nebuvo pakabintos trispalvės.

Įmonės „Mano aplinka“ Klaipėdos regiono vadovas Neilas Čijunskas teigia, jog vėliavų dingimas nuo daugiabučių namų tik dažnėja. „Vėliavų vagysčių statistika tikrai nedžiugina. Daugelis gyventojų džiaugiasi papuoštais namais ir pilietiškumą atspindinčiais simboliais. Gaila, jog yra ir tokių, kurie savo neigiamą požiūrį išreiškia nepagarbiais, vandalizmui prilyginamas veiksmais“, – pasakoja „Mano aplinka“ atstovas.

Liepų gatvės, kurioje valstybinės šventės dieną buvo niokojamos vėliavos, gyventoja Diana teigia, jog apie tokius incidentus girdi nebe pirmą kartą. „Nežinau, kaip reiktų apibūdinti žmogų, kuris ne tik užsiima vandalizmu, bet tuo pačiu nejaučia pagarbos mūsų valstybės simbolikai. Myliu bei gerbiu savo šalį ir tą patį skiepiju savo vaikams. Vėliavų vagys ir vandalai tikrai neatspindi to, kokią šalį: sąmoningą ir vakarietišką, noriu parodyti savo vaikams“, – su nusiminimu sako moteris.