Kalba ekspertai Kalba gyventojai Uncategorized

Klaipėdoje gidais gali tapti ir moksleiviai

Jaunieji gidai mokosi pažinti miestą, kuriame gyvena
Jaunieji gidai mokosi pažinti miestą, kuriame gyvena

Gidais nebūtinai gali būti suaugusieji – tokios pozicijos, panašu, laikosi Klaipėdos miesto turizmo ir informacijos centro darbuotojai, dar praėjusiais metais 3-4 klasių moksleivius pakvietę į nemokamą jaunųjų gidų mokyklėlę „Būk Klaipėdos miesto ambasadoriumi!“

Šiais metais idėja atnaujinta, tad galbūt taps išskirtine uostamiesčio tradicija. „Šios mokyklėlės tikslas – supažindinti vaikus su Klaipėdos miesto istorija, papasakoti ir parodyti jiems svarbiausias Klaipėdos miesto vietas bei lankomus objektus, o tuo pačiu ir pamokyti būti jaunaisiais gidais, kad vaikščiodami po miestą su savo šeimos nariais, bendramoksliais ir draugais galėtų papasakoti apie vietą, kurioje gyvena“ –, dėsto Klaipėdos miesto turizmo ir informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Tiek praėjusiais metais, tiek šiais, planuojama, kad mokyklėlę baigs apie 60 moksleivių – beveik visi mokosi 3 ar 4 klasėje, nors čia mokslus yra baigę ir pirmokai bei penktokai.

Vaikai Jaunųjų gidų mokyklėlėje susipažįsta su Klaipėdos miesto bei uosto istorija, gamina baltiškus papuošalus, dalyvauja įvairiuose žaidimuose bei proto mūšiuose. R. Savickienė taip pat pasakoja, kad praėjusiais metais vaikai pagamino lipdukų knygeles: turistinius-pažintinius maršrutus po Klaipėdą. „Tokios knygelės buvo įteiktos visiems Klaipėdos miesto 2-5 klasių mokiniams. Šiais metais vaikams yra sukurtas interaktyvus žaidimas, kurį vaikučiai gali žaisti savo išmaniuosiuose telefonuose, bet žaidimo metu būtina apsilankyti prie lankomų objektų ir įvykdyti tam tikras užduotis. Pirmiesiems 1252 vaikams, įvykdžiusiems užduotis, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre bus įteiktos dovanėlės“, – teigia direktorė.

Ji taip pat neslepia susižavėjimo mažųjų entuziazmu ir gražiais atsiliepimais: „Labai džiaugiamės, jog vaikučiams patinka ši mokykla ir jų vertinimai po savaitgalio, praleisto kartu su miesto istorija, būna labai teigiami.“

Šį savaitgalį, gruodžio 15-16 d. vyks jau paskutinė šių metų Jaunųjų gidų mokyklėlė.