Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Klaipėdoje – daugiabučių namų renovavimo proveržis

Liepų g. 25, Klaipėda

Šiųmetis šildymo sezonas papurtys senų ir nerenovuotų daugiabučių gyventojų kišenes, tačiau beveik neturės įtakos renovuotų namų savininkams. Daugiabučių modernizacijos projektų lyderis „Mano BŪSTAS“, jau atnaujinęs ne vieną dešimtį namų, per artimiausius metus uostamiestyje modernizuos daugiau nei 100 taršių ir neekonomiškų daugiabučių.

Pritarę renovacijai ir pasinaudoję valstybės parama šiandien klaipėdiečiai mėgaujasi ne tik didesniu komfortu bei mažesnėmis energijos resursų sąnaudomis, bet ir džiaugiasi padidėjusia būsto verte. Atnaujinti namus šiems gyventojams padėjo modernizacijos projektų administratorius „Mano BŪSTAS“.

Miestas atsinaujina

Daugiabučių namų modernizavimo procesus administruojantis „Mano BŪSTAS“ gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę Klaipėdoje jau suteikė 39 renovuotų namų gyventojams. Tačiau džiugina kitas rodiklis – „Mano BŪSTAS“ uostamiestyje šiuo metu vykdo ar netrukus pradės vykdyti dar 131 daugiabučio renovaciją.

Pasiekusi šiuos rodiklius įmonė nežada sustoti, nes gyventojai vis labiau supranta renovacijos naudą ir patys domisi atnaujinimo galimybėmis. Atsižvelgdamas į tai, „Mano BŪSTAS“ toliau stiprina renovacijos padalinį, investuoja į naujus procesus ir didina darbuotojų skaičių, kurie rūpinsis daugiabučių modernizacijos projektais visoje šalyje.

Sėkmės formulė

Bendrovės „Mano BŪSTAS“ direktorius sako, kad itin spartų renovacijos proveržį lėmė keletas esminių veiksnių: gyventojų įsitraukimas, administratoriaus iniciatyva ir naujai suformuota renovacijos projektų valdymo komanda.

Be to, prie kokybiškos daugiabučių modernizavimo programos sėkmės itin prisideda griežta rangovų kontrolė. „Mano BŪSTAS“ kontroliuoja, kad ją vykdytų tik kvalifikuotas techninis prižiūrėtojas, atstovaujantis gyventojų interesus. Nuo jo nemažai priklauso atliekamų darbų kokybė, nes techninis prižiūrėtojas kontroliuoja, jog renovacijos darbus atliekantys rangovai laikytųsi visų patvirtinto projekto reikalavimų.

Mažiau CO2

„Džiugina, jog šimtai pilkų daugiabučių tapo ir greitu metu taps gražesni, jaukesni ir taupesni, o dėl įdiegtų energijos taupymo sprendimų sumažėjo į aplinką skleidžiama CO2 tarša. Ir nors išjudinti renovacijos traukinį buvo nelengva, „Mano BŪSTAS“ įmonė nenuleido rankų ir dėjo milžiniškas paslaugas, kad apie renovacijos naudą žmonės išgirstų iš kvalifikuotų ekspertų lūpų, o ne iš negatyvių sklandančių gandų. Neabejoju, kad renovuotų daugiabučių gyventojai žinią apie brangstantį šildymą sutiko ramiai, nes jie mažiausiai iš visų pajus, o tiksliau – beveik nepajus kainų šuolio“, – sako M. Genys.

Šiais metais „Mano BŪSTAS“ ir toliau aktyviai skatins gyventojus domėtis daugiabučių renovacija. Įmonė paprastai ir aiškiai būstų savininkams pateiks modernizacijos naudas bei konsultuos visais su pastatų atnaujinimu susijusiais klausimais.

Nuo 2015 metų „Mano BŪSTAS“ didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau renovavo per 100 daugiabučių, o šiuo metu baigia modernizuoti daugiau nei 200 namų.

„Mano BŪSTAS“ uostamiestyje šiuo metu vykdo ar netrukus pradės vykdyti dar 131 daugiabučio renovaciją.

Senų ir nerenovuotų daugiabučių savininkai šiemet turės plačiai atverti pinigines, tuo metu renovuotų namų gyventojai šildymo kainų augimo beveik nepajus.