Šiandien rajone

Klaipėdoje – daugiabučio fasado atnaujinimas

Klaipėdoje nuo balandžio pabaigos prasidėję daugiabučio namo, esančio Taikos pr. 77, fasado atnaujinimo darbai įgauna pagreitį. Sparčiai gražėjantis „Klaipėdos būsto“ administruojamas daugiabutis džiugina ne tik jo gyventojus, bet ir kaimynus.

Nuo balandžio pabaigos Klaipėdoje esančiame daugiabutyje prasidėjo fasado remonto darbai. Jų imtasi dėl namo sienose ir blokų sandūrose eksploatacijos metu atsiradusių įtrūkimų, per kuriuos pratekėdavo vanduo. Dėl šios priežasties daugiabučio gyventojai nuolatos susidurdavo su nemenkomis problemomis: dėl drėgmės pelijančiomis butų sienomis.

Namo gyventojų daugumos sprendimu ir darbus kuruojant namą administruojančiai įmonei „Klaipėdos būstas“ buvo nuspręsta apšiltinti galines namo sienas, užsandarinti blokų siūles ir padengti namo fasadą termoizoliaciniais dažais. Taip pat nutarta suremontuoti cokolį, įrengti nuogrindą bei  suremontuoti namo laiptinių įėjimų aikšteles bei laiptus.

Nors daugiabučio fasado atnaujino pabaiga numatoma tik spalio mėnesį, jau dabar galima matyti pasikeitusį namo vaizdą: šiuo metu daugiabutyje jau yra apšiltintos namo šiaurinė ir pietinė sienos bei pradėti keisti balkonų atitvarai.

Namo butų savininkai nepalaikė siūlymo dalyvauti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje ir nusprendė savo gyvenamą daugiabutį remontuoti savo lėšomis. Po ilgų svarstymų, ieškojimų, bendradarbiavimo su namą administruojančia įmone „Klaipėdos būstas“ buvo priimtas vieningas fasado remonto darbų sprendimas.

Šalia esančio daugiabučio gyventoja Petronėlė ne tik sveikina kaimynystėje vykdomus atnaujinimo darbus, bet ir išduoda, jog to paties ji ir dalis jos kaimynų norėtų savo gyvenamame name: „Džiaugiuosi, jog kaimynai nusprendė atnaujinti savo namo fasadą. Net keista, jog darbai yra vykdomi taip greitai. Atrodo, jog statybininkai dirba dieną ir naktį, nes kiekvieną rytą pastebiu naujus pakeitimus“.