Renginiai

Klaipėda švenčia 768-ąjį gimtadienį!

Jau rytoj, rugpjūčio 1-ąją, Klaipėda minės savo 768-ąjį gimtadienį, kuris šiais metais skirsis nuo praėjusių šventinių minėjimų: šį kartą simbolinis ir šventinis vėliavų pakėlimas tuo pačiu metu vyks net keliose skirtingose miesto vietose, o namuose likę smalsuoliai tai galės tiesiogiai stebėti internetu.

12.00 val. Šventinės programos pradžia

Klaipėdos rotušė (Danės g. 17)

Vėliavų lydėjimas su Klaipėdos brass kvinteto garsais. Vėliavos vandens keliu bus plukdomos į Klaipėdos piliavietę (Priešpilio g. 2), Kruizinių laivų terminalą (Pilies g. 4), Lietuvos Jūrų muziejų (Smiltynės g. 3) bei Jono kalnelį (Turgaus g. 37). 13 val., skambant „Giunter Percussion“, folkloro ansamblio „Alka“ ir atlikėjų J. Švirino, K. Petkaus, V. Krasnopiorovo muzikai, ryškiaspalvės vėliavos suplevėsuos uostamiesčio padangėje.

 

12.00 – 20.00 val.

Pilies muziejus

Nemokamas Pilies muziejaus ekspozicijų lankymas.

 

Nuo 14.30 iki 19.30 val.

Pilies muziejaus (Priešpilio g. 2) šiaurinėje kurtinoje

Ekskursijos, suteiksiančios lankytojams unikalią galimybę pažvelgti į muziejininkų bei dizaino studijos „Klemencov Group“ kuriamos ekspozicijos apie XVI–XVIII a. Klaipėdą darbo užkulisius. Pristatymų trukmė – 30 minučių, grupių dydis ribojamas, gyva eilė.

 

15.00 ir 17.00 val.

Klaipėdos piliavietė

Jaunatviškų bei energingų mušamųjų instrumentų ansamblio „Giunter Percussion“ pasirodymai. Kolektyvo įkūrėjas – Pavel Giunter, vienas žymiausių Lietuvos perkusininkų, solistas, atliekantis klasikinę, moderniąją, liaudies, populiariąją bei džiazo muziką. Šiuo metu ansamblyje groja Sigitas Gailius, Tomas Kulikauskas, Andrius Rekašius ir Pavel Giunter.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus  ragina įsiamžinti kartu su miesto simboliais – vėliava ir (arba) herbu – ir siųsti fotografijas el. paštu [email protected] ar FB žinute. Jomis ketinama pasidalinti muziejaus Facebookʼo puslapyje bei internetinėje svetainėje www.mlimuziejus.lt, kur plačiau besidomintys miesto istorija atras daugiau informacijos apie Klaipėdos simbolius.

Rugpjūčio 1 d. savo namų languose, balkonuose ar kiemuose išsikelkime Klaipėdos vėliavą bei taip pasveikinkime savo mylimą miestą šventiškai, puošniai ir, svarbiausia, klaipėdietiškai!