Naudinga žinoti

Klaipėda – Europos jaunimo sostinė: kokie renginiai laukia?

Jaunimo sostinių iniciatyva prasidėjo daugiau nei prieš dešimtmetį, tačiau šiais metais uostamiesčio jaunimas pirmą kartą  Europos jaunimo sostinės titulą atnešė ne tik į Lietuvą, bet ir į Šiaurės Europos gretas. „Kalba Klaipėda“ gyventojus kviečia šiltas vasaros dienas praleisti turiningai ir pasižvalgyti po įvairiausias projekto rengiamas šventes, festivalius ir nepamirštamus koncertus!

Europos jaunimo sostinės pavadinimas sukurtas siekiant suteikti jaunimui saviraiškos laisvę, taip pat padidinti jaunimo dalyvavimą įvairiuose renginiuose ir stiprinti Europos identitetą per projektus, orientuotus būtent į jaunimo kultūrinio, socialinio, politinio ir ekonominio gyvenimo plėtrą. Europos jaunimo sostinė būna apdovanojama vienerių metų laikotarpiui. Dabartinė, 2021 kalendorinių metų sostinė – Klaipėda.

Europos jaunimo forumas, teikdamas apdovanojimus už novatoriškas miesto idėjas bei projektines veiklas, siekia skatinti Europos vidaus bendradarbiavimą tarp jaunų žmonių, kurie vis dėlto yra veržlūs, aktyvūs ir kupini entuziazmo! Skirtingai nuo daugelio miesto titulų, pagrindinis Europos jaunimo sostinės tikslas yra sukurti miestą, kuriame jaunas žmogus jaustųsi išgirstas ir reikalingas.

Pagal projekto idėją Klaipėda stengiasi įgyvendinti devyniose platformose išdėstytą kompleksinę programą, kurią sudaro jaunimo nustatytos problemos, pasiekimai ir lūkesčiai. Tarp projekto keliamų iššūkių yra silpnas jaunų žmonių politinis raštingumas, verslumą ir kūrybiškumą skatinančios aplinkos trūkumas, „nepatogių“ temų ir žmonių vengimas bei senstantis, netgi pačių tautiečių ne visai puikiai žinomas miestas.

Projektas, prasidėjęs jau nuo pat pavasario, džiugino Lietuvos gyventojus įvairiais renginiais, mokyklų forumais, jaunųjų verslininkų sėkmės istorijomis, smagiais jaunimo piknikais bei įspūdingomis stovyklomis, kuriose jaunuoliai turėjo galimybę patirti kitokią kasdienybę.

Projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ tęsis iki šių metų pabaigos, tad verta dar daug ką išgirsti, pamatyti ir patirti. Liepos mėnesį laukia kūrybiškumo festivalis, taip pat šiuolaikinio meno ir senųjų tradicijų festivalis „GABYA“, jau pamėgtas patrauklių miesto erdvių kūrimas „Aš nesu tik siena“. Rugpjūčio mėnesį organizatoriai atvykusiuosius pasitiks su informaciniu renginiu „Tarptautinės galimybės jaunimui“, taip pat bus rengiamos gatvės kultūros dienos, „Spalvos“ mega koncertas.

Tai puiki proga paįvairinti savo kasdienybę ir patirti naujus įspūdžius, susirasti bendraminčių ar netgi naujų draugų, kurie gali tapti geriausiais! Suaugusieji su vaikais projekto renginių metu taip pat gali atrasti smagių, naujų patirčių.

Visą programą galite rasti:  https://chooseklaipeda.eu/wp-content/uploads/2021/02/Programa-A3_Lietuviskas_Sugretintas.pdf