Šiandien rajone

Kitąmet vaikus galėsime leisti į kadetų mokyklą

Asociatyv. nuotr.
Asociatyv. nuotr.

Kitąmet rugsėjį duris atvers Kadetų mokykla, teigiama Klaipėdos miesto savivaldybės išplatintame pranešime.

Šį trečiadienį posėdžiavusi miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama, kad iš pradžių būtų formuojamos 5-8 kadetų klasės, o vėliau prisidėtų ir vyresnės.

Kadetų mokyklos steigimas yra numatytas Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plane. Dėl šios idėjos įgyvendinimo pastaruosius metus vyko intensyvios diskusijos su Švietimo ir mokslo ministerija,  jūrine bendruomene. Galiausiai apsispręsta, kad steigėjo vaidmens imasi savivaldybė, parengta ir ministerijai pateikta jūrų kadetų ugdymo samprata, galiausiai šią savaitę pritarta ir Kadetų mokyklos steigimo būdui.

„Pasirengimas Kadetų mokyklos steigimui buvo ilgas ir labai vingiuotas kelias – dėl šios idėjos įgyvendinimo ne kartą teko diskutuoti tiek su ministerijos atstovais, tiek su kaimyninėmis savivaldybėmis. Galų gale, manau, rastas gal ir ne idealus, bet tikrai optimalus sprendimas“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kuriant Kadetų mokyklą I. Simonaitytės mokyklos pagrindu, planuojama pertvarkyti šios įstaigos vidaus struktūrą bei pakeisti ugdymo turinį, o dabar veikiančias jaunimo klases iškelti į Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos pastatą kaip Jaunimo skyrių. I. Simonaitytės mokykla kaip pagrindas Kadetų mokyklos kūrimui pasirinkta dėl to, kad jaunimo klasėse mokinių skaičius mažėja, jų perkėlimas į suaugusiųjų gimnaziją, kurioje mokinių skaičius taip pat mažėja, vyktų net ir nekuriant Kadetų mokyklos.

Iki 2019 metų rugsėjo, kada jau turi veikti Kadetų mokykla, būtina ne tik atlikti tokios įstaigos kūrimui reikalingas procedūras, bet ir išspręsti patalpų klausimą. Viena iš galimybių – Kadetų mokyklos įsikūrimas dabartinėse Ievos Simonaitytės mokyklos patalpose, tačiau svarstomi ir kiti variantai.

Kadetų mokykla – tai mokykla, kurioje pagrindinio ir vidurinio ugdymo turinys būtų papildomas jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa. Pagrindinis Kadetų mokyklos ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrines tradicijas ir jūreivystės istoriją.

Planuojama, kad kadetų ugdymo diena turėtų prasidėti 8 val. rytine mankšta, rikiuote, vėliavos pakėlimu, o baigtis –19 val. rikiuote, vėliavos nuleidimu.

Ką manote apie Kadetų mokyklos steigimą? Ar leisite ten savo vaikus? Padiskutuokime!