Naudinga žinoti

Kiek kainuoja sodybų nuoma Naujiesiems Klaipėdoje?

Nors sodybų kainos Naujųjų nakties sutikimui yra išaugusios daugiau nei 50 proc., tai gyventojų neatbaido ir jau dabar daugelis vietų yra užimtos

Kaip sutikti naujuosius metus visi renkasi skirtingai: vieni lieka namuose ir sausį pradeda stebėdami specialiai parengtas televizijos programas, kiti – didelėje kompanijoje ir siautulingai. „Kalba Klaipėda“ pabandė sužinoti, kiek naujųjų sutikimas gali atsieiti tiems, kurie senuosius metus pasiryžę palydėti išnuomotoje sodyboje.

Nors iki naujųjų metų sutikimo liko nemažai laiko, jau dabar daugelis sodybų Klaipėdoje ir aplink ją – užimtos. Taigi, tiems, kurie paskutinę metų dieną nori palydėti ne namie – pats laikas pradėti ieškoti, kur tai padaryti.

„Kalba Klaipėda“ susisiekė su 15 atsitiktinai atrinktų sodybų atstovų, tačiau tik 7 iš jų buvo neužimtos ir galėjo pasiūlyti savo paslaugas. Sodybos, kuriose šventės dalyviai galėtų nesirūpinti grįžimu namo ir praleisti naktį ten, kainos svyravo nuo 500 iki 700 eurų, nors įprastai, savaitgaliais, šios švenčių vietos atsieina nuo 120 iki 500 eurų.

Mažiausią kainą Naujųjų šventei galėtumėte rasti Kuršlaukio sodyboje. Čia vietos nuoma, su lovomis 15-20 žmonių kainuoja 500 eurų. Tuo tarpu toje pačioje vietoje apsistoti ir paminėti svarbią progą ne šventinį savaitgalį kainuoja kur kas mažiau – 210 eurų.

O štai didžiausią kainą iš apklaustų sodybų atstovų pasiūlė Orvidų ir Župės savininkai.  Šiose sodybose įprastą savaitgalį apsistoti 20 žmonių gali sumokėję atitinkamai 400 ir 250 eurų, per Naujuosius metus viešnagė šiose vietose gali atsieiti net po 700 eurų.

Klaipėdos rajone, Mėlynių gatvėje pirties ir nakvynės kaina naujųjų naktį siekia 600 eurų, tačiau čia gali miegoti daugiau, net 28 žmonės, o salė talpina 45 asmenis. Norintys čia surengti šventę 15-ai žmonių eilinį savaitgalį, turėtų pasiruošti 300 eurų.

Likusios vietos, su kurių savininkais pavyko susisiekti – Lingių ir Radailių sodybos. Čia atitinkamai Naujųjų praleidimas kainuoja 500 ir 400 eurų, tačiau pirmojoje gali apsistoti iki 20 žmonių, antrojoje – 10.