Naudinga žinoti

Kalėdinės eglutės namuose: kiek už jas mokame?

Renkantis eglutę, kaina priklauso ne tik nuo to, ar ji natūrali, bet ir nuo dydžio.

Miestuose oficialiai paskelbus žiemos švenčių laikotarpį ir įžiebus kalėdines eglutes, puoštis norisi ir namuose. Tačiau eglutės paieškos gali tapti tikru galvos skausmu. „Kalba Klaipėda“ redakcija pasidomėjo, kiek vidutiniškai gali tekti sumokėti už namuose „išaugusią“ žaliaskarę.

Norintiems natūralumo

Natūralūs spygliuočiai turbūt niekada neišeis iš mados. O ir pasirinkimo įvairovė – eglės, pušys, kėniai… Tokie medeliai puošia namus ir kvepia šventėmis. Tačiau kaip ir kiekvienas gyvas augalas, jam reikia priežiūros. Net jei perkate kirstą medelį, jo nederėtų statyti arti radiatoriaus ar kitų karštų prietaisų, nepamiršti palaistyti.

Kalbant apie kainas, jos stipriai varijuoja priklausomai nuo aukščio ir vietos, kurioje pirksite. Pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje eglutes.lt 70 cm aukščio eglutė su vazonėliu kainuos nuo 24 eurų. Aukštesnės eglučių kaina prasideda nuo 55 eurų.

Natūralių eglučių taip pat galima ieškoti prekybos centruose, specialiuose prekybos taškuose, atsidarančiuose šalia jų arba medelynuose. Štai Kretingos miškų urėdijoje parduodamos tiek eglutės (ir kiti spygliuočiai), ir eglių šakelės. 150 cm kirstos eglės vidutiniškai kainuos apie 8 eurus, vazonuose – nuo 12 eurų, dviejų metrų eglutės apie 20 eurų.

„Daug klaipėdiečių pas mus atvažiuoja. Žinoma, dar nėra pats pikas, bet žmonės jau domisi ir perka“, – pasakojo Kretingos miškų urėdijos dekoratyvinių sodmenų medelyno vedėjas Leonardas Balčikonis.

Ieškantiems alternatyvos

Ieškant alternatyvų gyvoms eglutėms, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio ji turėtų būti – nuo to priklausys ir kaina.

Jei norite nedidelės eglutės, sumokėsite apie 3–5 eurus. Pavyzdžiui, prekybos centre „Senukai“ 45 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 3,50 eurų, 60 cm – beveik 5 eurus.

Perkant internetu, mažų eglučių kainos panašios. Pavyzdžiui, dirbtineseglutes.lt puslapyje 60 cm aukščio dirbtinė eglutė kainuoja apie 4 eurus.

Svajojantiems apie lubas siekiančia žaliaskarę teks pakratyti kišenes. Prekybos centre „Senukai“ 180 cm aukščio eglutė kainuoja nuo 33 ir gali siekti net 100 eurų. Perkantiems internetu  minėto aukščio eglutės kaina svyruoja maždaug nuo 52 iki 93 eurų. Panašios kainos ir prekybos centre „Ermitažas“. Pavyzdžiui, 180 cm. aukščio eglutė čia kainuoja nuo 36 eurų. Jei eglutės aukštis siekia 2 metrus, gali kainuoti 100 eurų ir daugiau.

Ar Jūsų namuose jau papuošta eglutė? Kiek teko už ją sumokėti? Pasidalinkite!