Kalba ekspertai

Kaip atsikratyti nuolatinio galvos skausmo?

Gerai izoliuotame pastate su nepakankamu vėdinimu nuolat būnantys žmonės dažnai skundžiasi neaiškios kilmės negalavimais: galvos skausmais, alerginiais susirgimais, nemiga, nedarbinga nuotaika, taip pat ant buto sienų atsiranda pelėsis.

Jei ir Jūs jaučiate šiuos simptomus, skaitykite toliau.

Kaip to išvengti?

Pirmiausiai, reiktų apsvarstyti, ar į Jūsų namus patenka pakankamas deguonies kiekis. Vienam žmogui, priklausomai nuo jo veiklos aktyvumo, reikia apie 0,5 – 2 litrų deguonies per minutę. Tad jei gyvenate labai sandariame name, deguonies stygius turi būti panaikinamas sudarant sąlygas papildomai į patalpas patekti švariam orui. Oro kokybė taip pat priklauso nuo jame esančio drėgmės kiekio. Jei jis padidėjęs, o oras necirkuliuoja, dažnai tokios sąlygos lemia pelėsių veisimąsi.

Pastatuose oras taip pat būna užterštas mažais kiekiais įvairiausių junginių, kurie veikia žmogaus sveikatą. Tam įtakos gali turėti net namuose esantys baldai, veikianti buitinė technika, kiti elektriniai prietaisai, naudojama buitinė chemija, oro gaivikliai. Todėl būtina rūpintis nuolatine patalpų ventiliacija, net kai patalpose nėra žmonių ar gyvūnų, periodiškai atnaujinti ventiliacijos sistemas.

Daugelyje daugiabučių namų yra įrengta natūrali ventiliacija, kai per įrengtus kaminus keliaujantis grynas oras sudaro trauką ir sukelia oro cirkuliaciją name. Tokia sistema leidžia šiek tiek geriau valdyti ventiliacijos intensyvumą, tačiau net ir ventiliacija reikalauja papildomos priežiūros.

Remiantis Statybos techniniu reglamentu užtikrinti sanitarijos ir higienos reikalavimas, būtina valyti ir dezinfekuoti vėdinimo kanalus ir vamzdynus ne rečiau kaip kartą per trejus metus.

Tikriausiai Jūsų namo ventiliaciją taip pat būtų pravartu išvalyti?

Dėl ventiliacijos sistemų valymo kreipkitės tel. 8 700 55 966.