Rajono problema

Kačių maitintojai pykdo kaimynus

Baltijos pr. 91 daugiabučio namo gyventojai pasipiktinę dėl beglobių kačių, kurias gyventojai net ir iš kitų namų šeria prie jų namo laiptinės
Baltijos pr. 91 daugiabučio namo gyventojai pasipiktinę dėl beglobių kačių, kurias gyventojai net ir iš kitų namų šeria prie jų namo laiptinės
Pasipiktinę Baltijos pr. 91 daugiabučio namo gyventojai kreipėsi į daugiabutį administruojančią bendrovę „Klaipėdos būstas” dėl beglobių kačių, kurias gyventojai net ir iš kitų namų šeria prie jų namo laiptinės. Pasak gyventojų, šalia jų namo dėl beglobių, šeriamų kačių yra teršiama teritorija, į butus sklinda nemalonūs kvapai, platinamos įvairios ligos bei blusos.

„Klaipėdos būstas” kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę dėl iškilusios problemos. Atsižvelgusi į būsto prašymą savivaldybė išsiuntė nurodymą gyvūnų globos tarnybai „Nuaras“ sugauti beglobes kates ir jas sterilizuoti.

Tačiau „Nuaras“ kačių negalėjo sugauti. „Pastatėme narvelius su maistu, kai alkanos katės įeina į narvelį paėsti, tada jas ir sugauname. Bet katės yra prišertos ir neina į gaudykles. Kadangi jos yra laukinės, su rankomis jų nepagausime ir šiuo atveju nieko padaryti negalime,” – pasakojo „Nuaro“ darbuotojas.

Klaipėdos miesto savivaldybė turi pasiūlymą nepatenkintiems gyventojams. „Jei atsirastų atsakingas gyventojas, apsiimantis maitinti kates savo lėšomis, bešeimininkių kačių šėrimo vietos įrengimą Baltijos pr. 91 pastato rytinėje pusėje esančioje pievoje Miesto tvarkymo skyrius įtrauktų į numatomus 2019-ųjų metų darbus,” – pasakojo Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento tvarkymo skyriaus vyr. specialistė Laima Jūrevičienė. Šiuo metu Klaipėdos savivaldybė yra nustačiusi Klaipėdoje 23 vietas, kur gyventojai šeria beglobes kates.

Taip pat visi Klaipėdos miesto gyventojai maitinantys beglobes kates turi galimybę jas nemokamai sterilizuoti. Gyventojai dėl kačių sterilizavimo turėtų kreiptis į Miesto ūkio departamento tvarkymo skyriaus vyr. specialistę Laimą Jūrevičienę.