Šiandien rajone

Ką apie Klaipėdą kalba žymūs žmonės?

„Kalba Klaipėda“ šnekučiavosi su žinomais žmonėmis apie tai, kuo jiems ypatingas ir žavus Klaipėdos miestas. Deividas Norvilas, Inga Barkauskaitė ir Žilvinas Žvagulis atskleis, kur pirmą kartą pasibučiavo, kodėl moterys čia visada pasitempusios ir kodėl uostamiestis panašus į Paryžių.

Gimęs ir augęs Klaipėdoje Lietuvos dainininkas, televizijos laidų vedėjas Deividas Norvilas dalinosi savo įspūdžiais, kuriuos patyrė savo gimtajame mieste.

Kuo Klaipėda Jums yra ypatinga?

– Gimtasis miestas visada ir liks gimtuoju miestu. Kiekvieną kartą, kai grįžtu į Klaipėdą, aš pasižiūriu į savo mylimas, nutrintas gatves ir aikštes, kur leisdavome laiką su bičiuliais. Labai smagu prisiminti tas vietas, kur, sakau, pirmąjį alų ragavau.

Ko, Jūsų manymu, Klaipėdai trūksta iki visiško tobulumo?

– Pinigų. Pinigų, kurie liktų pačioje Klaipėdoje. O šiaip kalbant, tai Klaipėda – miestas, kuris turi veidą. Aš labai norėčiau, kad tai būtų stipriai meniškas miestas. Man Klaipėda lyg Lietuvos Paryžius. Tikrai Klaipėdos nesumaišysi su jokiu kitu miestu. Neaišku, kiek mes Klaipėdą galime vadinti Lietuvos miestu, bet unikalaus grožio miestas mūsų teritorijoje.

Kokiu vienu žodžiu apibūdintumėte Klaipėdą?

– Laisvė.

Inga Barkauskaitė, UAB „SLA Paris“ pardavimų vadovė mielai pasidalino savo įžvalgomis apie Klaipėdos miestą, kuriame ji jau gyvena beveik 9-erius metus. Moteris socialinėje medijoje kalba ir skleidžia žinią motyvuojančiomis temomis apie teisingus įpročius, svorį, mitybą, pasitikėjimą savimi.

Inga, ar Jums gera gyventi Klaipėdoje?

– Klaipėdoje gyventi man labai gera. Aš neįsivaizduoju savęs niekur kitur. Man atrodo, kad čia mano. Nežinodama Klaipėdos miesto, o vaikystėje čia apsilankius vos vieną kartą, aš jau tada žinojau, jog norėčiau gyventi būtent šiame mieste. Man užteko pamatyti, kaip atrodo šis miestas, kuo gyvena žmonės.

Kokios yra esminės priežastys, dėl kurių nesinori palikti Klaipėdos ir kraustytis gyventi į kitą miestą?

– Jūra, ramybė, žmonės, atsipalaidavimas. Žiūrint mano akimis, Klaipėda kaip kurortinis miestas ir atrodo, jog čia nėra problemų. Čia jūra, vėjas, o žmonės lyg atostogomis gyventų. Moterys visada pasitempusios. Sakykit ką norit, bet tikriausiai tie prietarai ir pasakymai, kad Klaipėdos moterys gražiausios, ne iš piršto laužti. Tokių pasitempusių moterų jokiame kitame mieste nepamatysi. Čia pakankamai draugiškas miestas, o man išvykus už Klaipėdos ribų, visada pastebiu, jog kituose miestuose kitoks bendravimas su žmonėmis, kitoks žiūrėjimas į tave kaip į žmogų. Galbūt mes nesame tokie tolerantiški, kaip kalbant apie didžiausią miestą Vilnių, bet kad Klaipėda draugiškas miestas ir kažkuo kitoks, tai tikrai.

Kokia Klaipėdos vieta Jums pati mieliausia?

– Vienareikšmiškai – jūra.

Kaip apibūdintumėte Klaipėdą vienu ypatingu žodžiu?

– Aš sakyčiau, jog laisvė. Kiekvienas tikriausiai matome dalykus tokius, kokie patys esame. Aš renkuosi žodį laisvė, nes aš jaučiu, kad galiu daryti tai, ką noriu. Būna, kad žmonės įžvelgia ir gražiuose dalykuose trūkumus, o aš jų nematau. Kadangi pati esu laiminga, tai aš ir matau laimingus žmones. Man atrodo, kad nelaimingi žmonės vaikšto ne tomis gatvėmis.

Visiems gerai žinomas muzikos atlikėjas Žilvinas Žvagulis, savo vaikystę praleidęs Klaipėdos mieste, dalinosi patirtimi ir šiltais prisiminimais apie tai, kodėl jam svarbus šis miestas ir kiek daug reiškia gimtoji vieta.

 Kokie prisiminimai Jums sukyla, pagalvojus apie Klaipėdos miestą?

– Aš ten gimiau, užaugau. Ten mano pirma meilė, pirmasis bučinys. 16-os metų išvažiavau į Vilnių ir iki šiol vis dar čia gyvenu. Niekada gyvenime nesu pasakęs, kad esu vilnietis, aš esu klaipėdietis. Esu žemaitis, klaipėdietis. Klaipėda yra mano gyvenimas, į kurį aš atvažiuoju su visais savo prisiminimais. Sakykim, Vilnius yra mano smegenys, o Klaipėda – širdis.

Kokia vieta Klaipėdoje Jums suteikia daugiausiai laimės?

– Pačiame centre, ten, kur ir augau, esu susitvarkęs būstą, kur galiu atvažiuoti ir pabūti. Tai ta vieta, kur gimiau ir augau, todėl man tai brangu.

Kokiu vienu žodžiu apibūdintumėte Klaipėdos miestą?

– Muzika.