Šiandien rajone

„Jūros šventės 2017“ atgarsiai ir vaizdai

Praėjusį savaitgalį pagrindiniu šalies traukos centru tapo uostamiestyje praūžusi „Jūros šventė“. Organizuota daugybė renginių visai šeimai įvairiuose miesto kampeliuose: Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme, Kruizinių laivų terminale, Teatro, Atgimimo aikštėse, Danės gatvėje ir kitose lankomiausiose miesto vietose.  

Visas „Jūros šventės“ pramogas išvardinti tikrai nebūtų lengva. Klaipėdoje netrūko nieko: šventės dalyviai galėjo mėgautis muzika, teatro pasirodymais, dalyvauti sporto rungtynėse, plaukioti laivais, akis paganyti ir dovanų įsigyti didžiulėje mugėje, paskanauti jūros gėrybių ir išbandyti galybę kitų pramogų.

Kokios atrakcijos labiausiai patiko uostamiesčio gyventojams ir miesto svečiams? Kalbinti šventės dalyviai dažniausiai akcentavo ne konkrečius pasirodymus, renginius, bet pačią atmosferą.

„Aš manau, kad visi stebėję fontanų pirotechnikos šou „Miesto balsai“ įvardintų būtent jį, kaip labiausiai įsiminusį. Buvo tikrai gražu. Patinka ir pati atmosfera, gera kai Klaipėdoje tiek daug žmonių, tiek judesio, tiek veiklos. Šiomis dienomis miestas tarsi atgijo“, – teigė studentė Gintarė.

„Mes su šeima į šventę atvykom šeštadienį, labiausiai turbūt įsiminė skonių aikštėje statytas simbolinis Klaipėdos švyturys iš 3000 sumuštinių. Jo aukštis buvo apie keturis, o plotis virš dviejų metrų. Įdomi atrakcija. Man net mintis nebūtų atėjusi, jog sumuštinius ne tik pusryčiams galima valgyti, bet ir kaip statybos priemonę panaudoti“, – apie „Food truck“ fiestą pasakojo jauna mama Sigita iš Gargždų.

„Ne pirmą kartą dalyvauju čia. „Jūros šventė“ man patinka dėl to, jog jos programa paruošta atsižvelgiant į įvairaus amžiaus dalyvius. Pramogų gali atrasti tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Aš su vyru atėjau pasiklausyti „Bočių“ koncerto. Paskui eisim stebėti kapelų pasirodymų, gros „Šeduvos bernai“, „Radvija“, „Santaka“ ir dar keletas grupių“, – savo planus pasakojo Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme sutikta klaipėdietė Vitalija.

Kasmet minias klaipėdiečių ir svečių iš visos Lietuvos bei užsienio pritraukianti „Jūros šventė“ jau tapo neatsiejama uostamiesčio dalimi ir vienu iš pagrindinių akcentų. Šių metų renginių programą daugelis svečių įvertino palankiai, gyrė įvairovę ir įdomias veiklas.