Kalba gyventojai Metų kaimynas 2018

Jekaterina iš Baltijos pr.: „Manau, kad kiekvienam turėtų būti svarbi gera kaimynystė. Juk visi name – kaip viena didelė šeima“

Jekaterina visu pažįsta savoje laiptinėje gyvenančius kaimynus, o su kai kuriais bičiuliaujasi ir artimiau
Jekaterina pažįsta visus, savoje laiptinėje gyvenančius kaimynus, o su kai kuriais bičiuliaujasi ir artimiau

Jekaterina, Baltijos prospekte esančiame daugiabutyje gyvena vos dvejus metus, tačiau per juos ne tik sugebėjo susipažinti su visais jos laiptinėje esančiais kaimynais, bet ir užmegzti glaudesnes draugystes.  Jauna, iniciatyvi ir veikli moteris dirba mokytoja, su vyru augina du vaikus ir sako, kad nereikia bijoti žengti pirmo žingsnio į bendravimą su kaimynais – tai būti ir paprastas pasisveikinimas.

 Ar visus namo kaimynus pažįstate?

Gal ne visus, bet iš savos laiptinės tai galima sakyti su kiekvienu esu pabendravusi.

Kiek laiko čia gyvenate ir kaip sugalvojote susidraugauti su kaimynais?

Su šeima čia atsikraustėme prieš porą metų ir iškart stengiausi rasti su kaimynais ryšį. Visi name labai nori renovacijos, bet nebuvo to aktyvisto, kuris rinktų parašus, pasirūpintų. Tai kažkaip aš ėmiausi iniciatyvos: surinkau parašus ir dėl laiptinės remonto, ir dėl renovacijos. Po to jau su visais kaimynais draugauju, stengiamės draugiškai sutarti. O su keliomis šeimomis ir šiaip bendraujam: susitinkam šeimomis, leidžiam laisvalaikį, vaikus kartu į kiemą vedam.

Jums svarbi gera kaimynystė?

Taip. Manau, kad kiekvienam tai turėtų būti svarbu. Juk visi name – kaip viena didelė šeima, visi čia pat.

Apibūdinkite gerą kaimyną: koks tai žmogus?

Visų pirma, jis turi padėti, jeigu reikia: ištiesti pagalbos ranką arba neatsisakyti pagalbos. Mandagus, galvojantis ne tik apie save, bet ir apie kitus. Nes, pavyzdžiui, ne paslaptis, kad daugiabutyje girdimumas yra, jei taip galima sakyti, pralaidus. Galiausiai – bendraujantis, šiltas žmogus.

Esate jaunas žmogus, kuris rūpinasi savo namu ir kaimynais. Dažniau jauni ar neseniai atsikraustę gyventojai nepuola į draugystes. Kodėl einate kitu keliu?

Esu labai bendraujantis žmogus ir man nuolat reikia veiklos, judesio – vis turiu ko nors imtis. Nors, atrodo, ir darbų turiu, ir dar du maži vaikai auga, bet vis norisi dar kažkokios papildomos veiklos. Apskritai, esame aktyvi šeima.

Galbūt norėtumėte ar jau planuojate kokį nors kaimynų susibūrimą?

Būtų smagu. Vis pakalbu su kaimyne, kad jau vasara, šilta ir būtų labai malonu susiburti čia lauke.

O kaip su greta esančių namų gyventojais – tenka pabendrauti?

Iš gretimų namų tai daugiausia bendrauja vaikai. O tarp jų visko būna. Bet šiaip draugauja jie visi.

Ko palinkėtumėte kitiems jauniems žmonėms, gyvenantiems daugiabutyje ir nežinantiems, kaip susidraugauti su kaimynais?

Nebijoti imtis iniciatyvos. Galbūt tam reikia drąsos – tai linkėčiau tada drąsos. O šiaip manau, kad tikrai nesunku padaryti tą pirmą žingsnį: pasisveikinti, užkalbinti kaimyną, kad ir apie orą paklausti. Ir tada jau savaime išsivystys pokalbis, kuris gali peraugti į draugystę.

Ačiū už pokalbį!