Brigita Nikonovičė įsitikinusi, kad veikla „Jaunimo linijoje“ ne tik pagalba kitiems, bet ir savirealizacijos būdas

„Jaunimo linija“ kviečia savanorius prisijungti prie veiklos. Šiandien, kovo 6-ąją, vyks pirmasis susitikimas su visais norinčiais ir besidominčiais organizacijos veikla, o mėnesio pabaigoje prasidės savanorių mokymai. Ta proga „Kalba Klaipėda“ redakcija pakalbino „Jaunimo linijos“ Klaipėdos padalinio vadovę Brigitą Nikonovičę.

Kada ir kaip Klaipėdoje prasidėjo „Jaunimo linijos“ veikla?

Jaunimo linija savo veiklą pradėjo 1991 vasario 16 d., Vilniuje. Vėliau veikla plėtėsi ir į kitus miestus – po kelerių metų įsikūrė padalinys Kaune, o Klaipėdoje “Jaunimo linijos” padalinys įsikūrė 1997 liepos 1 d.

Kaip pati atsidūrėte šioje veikloje?

2012 m. žiemą, Kalėdų atostogų metu grįžau iš studijų užsienyje į savo gimtąjį miestą. Tuo metu į mano buvusią mokyklą atvyko „Jaunimo linijos“ savanoriai su Andriumi Mamontovu ir savižudybių iniciatyva „Nebijok kalbėti“. Nuėjau į tą renginį ir supratau, jog noriu būti šios organizacijos dalimi, tačiau teko nusiminti sužinojus, jog norint tapti savanoriu reikia pabaigti parengiamuosius kursus, kurie vyksta Vilniuje, Kaune arba Klaipėdoje, tad savo svajonę teko atidėti. Atidėjau, tačiau nepamiršau – studijas baigiau 2016 m. Ir nusprendžiau po jų grįžti gyventi į Lietuvą bei pasirinkau būtent Klaipėdą. Grįžau ir jau po mėnesio nuėjau į Jaunimo liniją, taip ir esu ten iki šiol, tačiau dabar jau ne tik savanoriauju, bet ir dirbu Klaipėdos padalinio vadove.