Kalba gyventojai Renginiai

Jaunieji teatro kūrėjau žiūrovams pristato „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotą spektaklį

Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes už spektaklį „Aside“ jau yra pelnę „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimą

Lapkričio 30 d. Klaipėdoje bus pristatytas Šeiko šokio teatro spektaklis „Aside“. Jo kūrėjai bei atlikėjai Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Niels Claes 2017 metais buvo apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“ „Metų šokėjo“ kategorijoje ir nominuoti kaip „Metų choreografai“.  „Aside“ – pirmas jaunų menininkų bendras kūrybinis darbas iškart įvertintas aukščiausiu šalies teatro apdovanojimu.

Spektaklyje kalbama apie siekį atrasti, pažinti ir priimti save bei šią kelionę lydinčią baimę būti atstumtu. Kas vyksta atskirtojo pasaulyje ir kas nutinka, kai pagaliau susitinki ir priimi save?

„Esame linkę pamiršti, jog kiekviena istorija – daugiabriaunė ir nėra vieno teisingo kelio ar atsakymo. „Kitokiems“ žmonėms dažnai nesuteikiame galimybės būti suprastiems. Nesvarbu, ar kalbame apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės vietą – visi norime rasti savo vietą visuomenėje“, – sako spektaklio kūrėjai.

Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, todėl kūrinys traukia intymia atmosfera, verčiančia žiūrovus kvėpuoti vienu ritmu. Ši dviguba perspektyva su žiūrovu kuria betarpišką santykį ir atveria bendražmogiškas santykių kūrimo pastangas.

„Kas labiausiai pakeri spektaklyje, tai dviejų žmonių vienas kito jutimas ir pasitikėjimas, švelnumas ir girdėjimas. Šios savybės šiais laikais retos scenoje, jas pamačius natūraliai perteiktas, apstulbsti“, – įspūdžiais po premjeros dalinosi rašytoja, kultūros apžvalgininkė Sondra Simana.

Spektaklyje skamba šiuolaikinė elektroninė muzika, kurią sudėliojo kylantis Lietuvos muzikos kūrėjas Andrius Stakelė. Atlikėjų kostiumus kūrė latvių aukštosios gatvės mados prekės ženklas, sparčiai populiarėjantis Baltijos šalyse ir pasaulyje –„One Wolf“. Abiems lytims skirti unisex ir miesto gyvenimo įkvėpti šokėjų kostiumai, organiškai papildė spektaklio idėją, kviečiančią nulupti stereotipus ir pažvelgti į mus praturtinančias, o ne skaldančias skirtybes.

Šokio spektaklis „Aside“ – jaunųjų kūrėjų platformos Šeiko šokio teatre vaisius. Ilgametė investicija į jaunus choreografus ir šokėjus, suteikiant jiems galimybes įgyvendinti savo idėjas, atsiperka. Darbai palankiai sutinkami kritikų, nominuojami ir apdovanojami, o dabar kūrėjai kviečia savo debiutą įvertinti Kretingos, Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos žiūrovus.