Naudinga žinoti

Išskirtinai puošnus stalo dekoravimas Kalėdoms

Ne paslaptis, kad stalo dekoravimo akcentai Kalėdų proga suteikia jaukumo ir artumo jausmą. Kiekvienais metais norisi naujų spalvų, derinių ar unikalių idėjų, kurios pagyvintų prie šventinio stalo sėdinčiųjų artimųjų harmoniją. „Kalba Klaipėda“ redakcija dalijasi patarimais ir išskirtinėmis idėjomis, kurių dėka Jūsų šventinis stalas atrodys ypatingai.  

Su eglės arba kėnio šakelėmis Jūsų šventinis stalas atrodys tikrai žavingai. O ir kvapas tarsi iš pačio miško! Šias šakeles galite komponuoti kaip tik norisi, kaip tik širdis geidžia. Svarbiausia – pridėtinis jaukumo jausmas.

Išreikšti unikalumą padės išskirtiniai rankų darbo papuošimai, kurie gali būti paprasti, tačiau sulaukiantys itin daug aplinkinių, artimųjų dėmesio, pagyrų. Išties puiku, kai su meile atlikti darbai yra įvertinami, o namuose tvyro šiltesnė aplinka nei įprastai. Pavaizduoti papuošimai vieni iš daugelio galimų variantų, kaip galima paįvairinti savo Kalėdų stalo puošmenas.

Žvakės – visuomet nepakartojamai atrodantis akcentas, kuris įkvepia ir suartina visus sėdinčiuosius prie vieno stalo. Žvakes galima rinktis pagal norimus kvapus, stilių, taip pat prie jų drąsiai galima priderinti ir žvakides, kurių pasirinkimas šiais laikais beribis ir didelis. Be to, žvakės dažnam asocijuojasi su jaukumu ir būtent Kalėdomis.

Šventinio stalo puošybai kiekvienas renkasi sau priimtinas spalvas ir atspalvius, dizainą, tačiau norint išbandyti ką nors naujo, nuotaikai paįvairinti yra siūloma stalo dekoravimą papildyti stalo takeliais. Šie kaip mat pagyvina atmosferą!

Pasitelkite savo vaizduotę ir nepamirškite unikalios stalo įrankių kompozicijos, kurią gali papildyti ir kalėdinę nuotaiką primenantys akcentai – medžio šakelė, saldainis, apelsino skiltelė.

Prie viso dizaino priderintos servetėlės arba jų išlankstymas – taip pat puikus pasirinkimas!

Stalo dekoravimas – nuostabu, tačiau nepamirškite, jog šventinio jaukumo suteikia ir aplinkos detalės, kurios unikaliai išdėstytos namų erdvėje gali atrodyti nepriekaištingai, o galbūt net madingai, prašmatniai.

Net jeigu norisi grįžti į laikus, kuomet ant židinio pakabintos kalėdinės kojinės buvo madinga tendencija – mielai prašom!

Kalėdinis vainikas gali būti derinamas ir prie stalo dekoravimo akcentų, ir prie lauko durų, ir ant kambario sienų. Vainikų kompozicija ir gamyba – unikalių derinių visuma, kuri nepalieka abejingų. Beje, ant stalo padėto kalėdinio vaikino tuščią viduryje esantį plotą puikiai gali užpildyti kvapnios žvakės.

Kalėdinio stalo puošmena gali tapti ir šventiški žaislai, kuriuos įprastai kabiname ant eglutės. Nebijokite bandyti ir būti unikaliais!

Jeigu pritrūksta idėjų, visada galima eksperimentuoti ir su patiekalais, šalia kurių padėti kalėdiniai ingredientai gali atrodyti itin prabangiai ir puošniai.

Taip pat įvairius vaisius, gaminius pabandykite sudėlioti, patiekti nekasdieniškai.

Apelsinų skiltelės gali tapti Jūsų nauju atradimu!