Kalba gyventojai

Iniciatyvi senjorė išgelbėjo šąlančius kaimynus

83-ejų metų sulaukusi Klaipėdietė Nelė Gricienė šį šildymo sezoną pasitiko su nerimu. Name, kuriame senjorė gyvena, šildymo pradžia buvo pažymėta šaltais radiatoriais. Nepaisant to, vienintelė Nelė ėmėsi iniciatyvos ieškoti problemos sprendimo ir sulaukė tokio rezultatų, kokio pati nesitikėjo.

Liepų gatvės 39 name jau 20 metų gyvenanti N. Gricienė po Klaipėdos mieste paskelbto šildymo sezono pradžios šiltų radiatorių laukė keletą dienų. Moteris teigia, jog per eilę metų, praleistų daugiabutyje, suprato, jog oficialiai paskelbta šildymo pradžia nereiškia, kad praėjus porai valandų jau galėsi džiaugtis šiltais ir jaukiais namais.

Klaipėdietė Nelė Gricienė

„Bendrauju ne tik su savo namo kaimynais, bet ir su gretimų daugiabučių gyventojais. Visi jie mums, Liepų 39 namo gyventojams, teigė, kad jų namuose šildymas veikia puikiai. Susirūpinau ne viena aš, susirūpinome visi kaimynai. Kadangi pirmosios dienos buvo tikrai šaltos, nutariau ieškoti pagalbos“, – pasakoja klaipėdietė.

Moteris susisiekė su namą prižiūrinčiais „Mano BŪSTAS“ atstovais ir pranešė apie šaltus radiatorius.

„Maniau, jog niekas nereguos į pagyvenusios moteriškės prašymus, tačiau po pietų man paskambino įmonės darbuotojai, pasiteiravo, ar situacija pasikeitė, ar radiatoriai jau šilti. Labai apsidžiaugiau, kai atsikėlusi ryte pajutau, jog namuose smagu ir šilta. O tą dieną, aš nemoku papasakoti, kiek skambučių iš įmonės gavau. Skambino ir iš Klaipėdos, ir iš Vilniaus. Sulaukiau bent 5 skambučių, visi labai maloniai teiravosi, ar per tas dienas nesušalau, ar greit pašalino gedimą, net apgailestavo už patirtus nepatogumus“, ­– nuostabos neslepia Nelė.

Entuziastinga Liepų gatvės gyventoja, parašiusi ne vieną knygą ir buvusi gerbiama muzikos dėstytoja viliasi, jog visi Lietuvos senjorai žiemą praleis šiltuose ir, svarbiausia, savuose širdžiai namuose. „Tokia situacija mano gyvenime nutiko pirmą kartą. Nereikia bijoti sakyti, kas blogai ir ko mes norime. Visi geranoriškai stengiasi mums padėti, nesvarbu, ar mums 40 ar 80 metų“.