Būsto naujiena Šiandien rajone

Iki metų pabaigos – daugiau sutvarkytų daugiabučių namų kiemų

Asociatyvi nuotr.

Jau rugpjūčio pradžioje dalis klaipėdiečių galėjo pastebėti jų daugiabučių namų kiemuose zujančius darbuotojus. Dar iki šių metų pabaigos, pagal šiais metais Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus atliktą darbų pirkimo konkursą, planuojama sutvarkyti dalį Klaipėdos daugiabučių namų kiemų.

Pagal Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus pateiktą informaciją, iki šių, 2020-ųjų metų pabaigos planuojami atlikti kiemo aikštelių Debreceno g. nuo 45 iki 51 ir Taikos pr. 99 rekonstravimo ir statybos darbai. Taip pat  numatomas ir šaligatvių ties Debreceno g. 45, 47, 51 bei Taikos pr. 99, nepatenkančių į projekto tvarkomą teritoriją, remontas. Čia bus  suremontuotos ir įrengtos 152 automobilių statymo vietos.

Iki metų pabaigos numatyta ir Laukininkų g. nuo 21 iki 25 rekonstravimo ir statybos darbai pagal techninį darbo projektą ir šaligatvių ties Laukininkų g. 21, 23, 25, nepatenkančių į projektu tvarkomą teritoriją, remontas. Čia bus suremontuotos ir įrengtos 79 automobilių statymo vietos.

Kiemo aikštelės bus tvarkomos taip pat ir Budelkiemio g. nuo 16 iki 18 ir šaligatviai ties Budelkiemio g. nuo 16 iki 18, nepatenkantys pagal projekte tvarkomą teritoriją, remontas. Bus suremontuotos ir įrengtos 98 automobilių statymo vietos.

Šiais projektais rekonstruojamos esamos kiemo aikštelės, įrengiant detaliaisiais planais suplanuotas automobilių sustojimo vietas, rekonstruojamos esamos ar įrengiamos naujos lietaus nuotekų sistemos, remontuojama šaligatvių danga.

Anot specialistų, daugiausia laiko užima požeminių inžinierinių tinklų rekonstrukcija (šiuo atveju lietaus nuotekų sistemų).

Nors gyventojai, atliekant darbus, ir susidurs su nepatogumais dėl automobilių statytmo, tačiau savivaldybės atstovai ramina, jog vykdant darbus, yra numatomos visos galimos apsaugos priemonės: aptvėrimai, priešgaisrinės saugos priemonės, saugūs priėjimai prie laiptinių. Darbai atlikti numatomi tik darbo valandomis, vadinasi, gyventojai galės išvengti triukšmo ir kitų nepatogumų.