Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Gyventojai ryžosi daugiabučio remontui

Debreceno g. 14 daugiabutyje šiuo metu verda remonto darbai

Šiuo metu aplink Debreceno g. 14 daugiabutį dar verda darbai. Tačiau sausio pabaigoje namo gyventojai jau galės džiaugtis atliktu remontu ir gražesne aplinka.

Septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje statytas daugiabutis, kaip ir dauguma panašaus laikotarpio namų, jau prašėsi remonto darbų. Kaip pasakoja įmonės „Klaipėdos būstas“ Techninės priežiūros vadovė Ramutė Čekienė, įvairūs defektai buvo pastebėti vykdant kasmetinę namo apžiūrą. Tada pastebėti įtrūkimai išorinėse namo sienose, fasado išorinio sluoksnio deformacijos, supleišėję ir deformuota dalis pamatų.

„Nustatyti deformacijų priežastis bei rasti tinkamą sprendimą eksploatacijos metu atsiradusiems defektams pašalinti buvo kreiptasi į ekspertus ir atlikta konstrukcijų ekspertizė. Ekspertai, įvertinę pastato konstrukcijų būklę nurodė, kad išorinis plytų mūras, pastato pamatai, balkonai, nuogrinda bei korozijos pažeisti gelžbetoniniai elementai turi būti remontuojami. Pasitarėme su namo gyventojais, organizavome susirinkimą, vėliau balsavimą raštu. Dauguma namo butų savininkų pritarė, kad siekiant apsaugoti namo konstrukcijas nuo tolimesnio irimo, būtini remonto darbai“, – pasakojo R. Čekienė.

Deja, darbai nevyko taip sklandžiai, kaip tikėtasi: rugsėjį pradėjus darbus pagal parengtą paprastojo remonto projektą, paaiškėjo, kad sienų defektai – daug didesni. „Plytų mūrą vietomis reikėjo išardyti ir sumūryti naujai. Paprastieji remonto darbai tapo kapitaliniais. Kreipėmės į projektuotojus, koregavome projektą“, – teigė Techninės priežiūros vadovė.

Pasak jos, šiuo metu darbai eina į pabaigą, o namo gyventojau jau džiaugiasi pagražėjusiu namu. „Mūsų klausia, ar neplanuojame pasiūlyti namą apšiltinti. Mums svarbu, kokiomis nuotaikomis gyvena namo gyventojai, todėl, jeigu dauguma pageidaus, organizuosime ir sienų šiltinimo darbus“, – sakė R. Čekienė.