Rajono problema

Gyventojai pričiupo kieme siautėjančius nusikaltėlius

Klaipėdietis Žydrūnas neabejoja – jei kieme nebūtų įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, rasti kaltininkus būtų tas pats, kas adatą šieno kupetoje.

Pavasarį bunda ne tik gamta, bet ir ilgapirščiai. Paprastai jie renkasi ištuštėjusius, nestebimus daugiabučių kiemus ir vos sutemus imasi darbo: gadina automobilius, vagia jų detales ir pabėga. Tačiau klaipėdiečiai, kurių kiemą visą parą stebi saugos tarnybos „Mano Sauga“ vaizdo kameros, juos iškart pričiupo.

Smiltelės g. 9 name gyvenantis klaipėdietis Žydrūnas neabejoja – jei kieme nebūtų įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kentėtų visi kaimynai, o rasti kaltininkus būtų tas pats, kas adatą šieno kupetoje. Pasak jo, saugos tarnyba „Mano sauga“ jų kiemo saugumu rūpintis pradėjo maždaug prieš 3–4 metus. Būtent vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuota vaizdo medžiaga padėjo iškart atpažinti ir nubausti nusikaltėlius.

„Radome net 11 apgadintų automobilių. Kadangi mūsų kiemas buvo stebimas, tai pažiūrėję vaizdo įrašą atpažinome, kas tą padarė. Nukentėję gyventojai iškvietė policiją, peržiūrėjo įrašą ir surado tuos vandalus. Viskas truko apie parą“, – pasakoja klaipėdietis Žydrūnas.

Pasak saugos tarnybos „Mano Sauga“ tarnybos vadovo Arūno Lobanovo, greitai atsekti įvykių seką ir rasti nusikaltėlį galima tik tada, jei kiemas ar laiptinė yra visą parą stebimi. Be to, kameros drausmina ir pačius nusikaltėlius. Jei jie pastebės, kad teritorija yra filmuojama, jie aplenks tą namą ar kiemą.

Ekspertai teigimu, geriausia prevencija nuo vagysčių ir turto gadinimo – apsaugos sistema, įrengtos kameros, tiesioginis teritorijos stebėjimas 24 valandas per parą. Tada saugos tarnybos gali operatyviai reaguoti įvykus nusikaltimui.