Naudinga žinoti Skelbimai

Gyventojai kviečiami teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

Renovuoto daugiabučio gyventojai ne tik taupo šilumos energiją, bet ir pinigus
Renovuoto daugiabučio gyventojai ne tik taupo šilumos energiją, bet ir pinigus

Aplinkos ministerija liepos pabaigoje paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.

Numatoma sudaryti sąlygas renovuoti ne mažiau kaip 500 daugiabučių. Todėl planuojama apmokėti arba kompensuoti renovacijos projektų, kurie bus vykdomi pagal šį kvietimą, parengimo, administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat padengti nepasiturinčių butų savininkų išlaidas.

Ministerijos pranešime spaudai skelbiama, kad investicijų suma sieks 150 mln. eurų, o valstybė suteiks 50 mln. eurų paramos, kompensuodama 30 proc. investicijų, tenkančių energijos taupymo priemonėms.

Pagal šį kvietimą priimamų paraiškų skaičius nebus ribojamas. Pirmenybė teikiama kompleksinei, vadinamajai kvartalinei, renovacijai. Tokiu atveju atnaujinami ne atskiri daugiabučiai, o namų ir viešosios paskirties pastatų grupės. Tokia renovacija jau įgavo pagreitį įvairiuose Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Utenoje, Birštine.

Paraiškas dalyvauti šioje programoje gali teikti ne tik savivaldybės, bet ir daugiabučio bendrojo naudojimo objektų valdytojai, asmenys, teikiantys daugiabučio renovacijos projekto įgyvendinimo administravimo paslaugas, savivaldybės paskirti energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai.

Reitingavus gautas paraiškas, bus sudarytas pirmiausia finansuojamų projektų sąrašas. Į jį nepatekusias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą ir sudaryti sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.

Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintas paraiškas reikia pateikti nuo šių metų lapkričio 1 d. iki gruodžio 1 d.