Būsto naujiena Kalba ekspertai Kalba gyventojai Šiandien rajone

Gyventojai džiaugiasi atnaujintomis laiptinėmis

Žardininkų gatvės gyventojai šią vasarą sutiks gražiose ir atnaujintose laiptinėse. Patys Klaipėdos daugiabučio gyventojai, inicijavę laiptinių atnaujinimą, džiaugiasi kone 10 metų lauktais pokyčiais ir taip tikisi pakelti savo būsto vertę.

Norą jau daugiau nei dešimt metų neremontuotą laiptinę atnaujinti parodė patys Žardininkų gatvės gyventojai. Susisiekę su daugiabučio namo administruojamos įmonės „Mano Būstas“ asmenine klientų vadybininke, buvo nutarta suorganizuoti susirinkimą, kuriame, visų atėjusių bendru sprendimu, nuspręsta imtis laiptinės remonto darbų.

Gyventojų bendruomenė priėmė sprendimą išvalyti bendro naudojimo balkonus bei išspręsti balandžių gyvenimo juose problemą, uždedant tinklus. Taip pat buvo nuspręsta atlikti laiptinės remontą ir pakeisti pašto dėžutes. Kaimynai vieningai sutarė sutvarkyti laiptinės įėjimo aikštelę, klijuojant sienas klinkerio plytelėmis.

Kalbinti atnaujintų laiptinių gyventojai džiaugiasi ilgai lauktais atnaujinimais ir laukia, kol jie bus pabaigti iki galo: „Jei gerai prisimenu, niekas nebuvo keista beveik 15 metų. Gyventi tokioje aplinkoje nemalonu nei mums patiems, nei užsukantiems svečiams. Kiek teko kalbėtis su kaimynais, visi patenkinti, tik laukiam, kada sutvarkys ir laiptinės išorę“, –  pasakoja vienoje iš laiptinių gyvenanti senjorė.

Kaip teigia susirinkimą organizavusi R. Bendžienė, didžioji dalis darbų jau yra atlikta, liko tik suremontuoti įėjimo aikštelę, o viską pabaigti tikimasi per birželio mėnesį. Daugiabučių namus administruojančioje įmonėje dirbanti moteris išduoda, jog pastaruoju metu Klaipėdos gyventojai daug dažniau patys imasi iniciatyvos, jog jų gyvenamoji aplinka būtų sutvarkyta: „Vieni tiesiog suremontuotoje aplinkoje jaučiasi geriau, kiti supranta, jog atnaujinus laiptinę, gali pakilti ir jų būsto vertė.“

Bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka „Kalba Klaipėda“ teigė, jog „Buto vertė tvarkingame ir suremontuotame daugiabutyje visada bus didesnė nei tokiame pačiame, bet netvarkingame name.“

„Įsivaizduokime du identiškus parduodamus butus. Pirkėjo akimis, visada pranašumą turės tas butas, kuris yra sutvarkytame, švariame ir prižiūrimame daugiabutyje. Emocijos, nors ir neapčiuopiamos, tačiau yra vienas svarbiausių momentų renkantis būstą. O jas kuria ne kas kita, kaip mus supanti aplinka, garsai, kvapai. Tvarkinga laiptinė, nauji langai, durys, įėjimo stogeliai taip pat kelia ir buto piniginę vertę – o tai jau apčiuopiamas privalumas būsto savininkui, nes jis gali parduoti brangiau arba greičiau“, – dėstė „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas A.Šapoka.