Kalba gyventojai Rajono problema

Grįžti namo – aplinkkeliais

Prieš šiek tiek daugiau nei metus, sankryžoje iš Šilutės plento į Rimkų gatvę (išeinančią į neišasfaltuotą Lypkių ir besiribojančią su Tiesiąją gatvėmis), už geležinkelio pervažos uždraustas pirmasis posūkis į kairę. Dėl to gyventojai namo turi važiuoti aplinkiniais keliais. Apie tai daugiau „Kalba Klaipėda“ redakcijai papasakojo Rimkų gyventoja Ieva.

Ženklas atsirado be gyventojų žinios

2016 metais sankryžoje iš Šilutės plento į Rimkų gatvę uždrausta posūkis į kairę. Saugaus eismo komisijos sprendimu toks sprendimas esą priimtas siekiant sumažinti spūstis. Prieš tai buvo draudimas į kairę sukti tik sunkiasvorėms transporto priemonėms.

Ponios Ievos teigimu, sukantieji į kairę didelės įtakos spūstims neturi, nes jos susidaro tik todėl, kad traukiniai čia važiuoja net piko metu: „Gyventojams šis ženklas sudaro nemenkus nepatogumus, nes norint patekti į namus, turime važiuoti per sekančią gatvę ratu arba apsisukinėti pagrindinėje gatvėje – taip galiausiai susidaro spūstis“.

Negana to, kad ženklas apsunkina kelionę namo, gyventojai turėjo kreiptis dėl paaiškinimo, kodėl šis ženklas apskritai atsirado. Galiausiai, surinkus daugumos gyventojų parašus, pateiktas prašymas dėl ženklo, draudžiančio sukti į kairę panaikinimo.

Posėdis – tik po nepaliaujamo „beldimo į duris“

„Pirmųjų laiškų metu gan sunkiai sekėsi bendrauti su atsakingais asmenimis, atgalinius laiškus gaudavome ne visai atsakančius į mūsų klausimus“, – dėstė ponia Ieva. Pasak jos, buvo daug pilstymo iš tuščio į kiaurą, o atkreipti dėmesį į situaciją pavyko tik po daugybės kreipimosi į aukštas pareigas užimančius žmones, įskaitant ir mero administraciją.

Iki posėdžio pateikti paaiškinimai stebino ne tik ponią Ievą, bet ir jos kaimynus. Esą draudžiantis ženklas pastatytas AB „Lietuvos geležinkeliai“ prašymu ir jis stovės iki bus pastatytas viadukas Lypkių gatvėje. Beje, viadukas planuojamas ne anksčiau kaip 2020-aisiais. Čia gyventojai kyla klausimas, ar įmonės interesai yra aukščiau nei gyventojų poreikiai?

Taip pat minimos ir spūstys: neva sukantieji į kairę turi pristabdyti ir tai jie daro jau stovėdami ant geležinkelio bėgių – taip keldami pavojų ne tik sau, bet ir kitiems. Neva, geležinkeliu važiuoja keleiviniai traukiniai. Tačiau, pasak ponios Ievos, gyventojai nėra matę nė vieno pravažiuojančio keleivinio traukinio, o stovintieji ant bėgių pažeidžia Kelių eismo taisykles (KET), tad patys vairuotojai turėtų būti sąmoningi ir įvertinti situaciją.

Politikų elgesys posėdyje nustebino

Rimkų gyventojai, kreipdamiesi į Savivaldybę dėl problemos grįžti namo patogiausiu būdu, posėdžio metu tikėjosi išspręsti savo problemą. Tačiau liko nustebinti politikų požiūriu ir kai kuriais atsakymais. „Mes pasitikime savo valdžia ir tikimės, naiviai, jog jiems svarbūs gyventojai. Bet man nepriimtini tokie valdžios atsakymai: „Kodėl šitą temą jau 3 kartą nagrinėjam? Atsakymas aiškus.“, „Išasfaltuokim jiems tą žvyrkelį ir nusiramins.“, „Gyventojai patys ras, kaip jiems grįžti į namus.“ ir panašūs“, – pasakojo ponia Ieva. Žinoma, posėdžio stenogramoje tokių atsakymų nepamatysime.

Komisijoje nuspręsta ženklą, draudžiantį sukti į kairę palikti, tačiau rasti būdą kaip padėti palengvinti kelionę namo. Vienas iš sprendimų galėtų būti papildoma juosta, sukantiems į kairę arba apsisukimo salelė.  Tačiau liūdniausia, pasak gyventojos, tai, kad valdžia nesuinteresuota atsižvelgti į prašymus ir padėti spręsti problemą, tad neaišku, kada ši problema bus iš tikrųjų išspręsta.