Kalba gyventojai Šiandien rajone

Gražus daugiabutis tik naujos statybos? Nebūtinai!

Važiuojant Minijos gatve dėmesį patraukia už žaliuojančių medžių pasislėpęs, atrodytų dar dažais iš toli kvepiantis, daugiabutis namas. Nors šios Klaipėdos puošmenos renovacija baigta visai neseniai – tik vasaros pradžioje, aplinkinių namų gyventojai jau spėjo susimąstyti ir apie savo gyvenamosios vietos atnaujinimą.

Minijos gatvėje 117 esantis namas sutvarkytas nuo stogo iki pamatų: pirmasis renovacijos etapas buvo pradėtas 2016 metų pavasarį, kai gyventojų daugumos sprendimu nutarta atlikti stogo remonto darbus. Kaip pasakoja namą administruojančios įmonės „Mano Būstas“ asmeninė klientų vadybininkė Jūratė Kontrauskaitė-Butenienė, atsakinga už Minijos gatvėje esantį namą, tik pradėjus pirmuosius darbus visa kaiminystė rimtai pradėjo svarstyti ir apie fasado remonto darbų galimybę.

Praėjus dviem metams po daugiabučio stogo  atnaujinimo „Mano Būstas“ atstovė, matydama gyventojų susidomėjimą, suorganizavo dar vieną susirinkimą. Jaukiame vienos namo gyventojos bute, prie židinio, daugumos sprendimu nutarta atlikti pamatų šiltinimo, fasado remonto ir nuogrindos įrengimo darbus.

Minijos gatvėje stovinčiame name gyvenanti Zita pasakoja, jog darbais ir ji, ir kaimynai yra labai patenkinti, tačiau tikrąją namo atnaujinimo vertę patikrins žiema. Moteris džiaugiasi, jog darbų eigoje su gyventojais nuolatos buvo palaikomas ryšys: pasakojama kas, ką ir kodėl daro, kokie planuojami tolimesni veiksmai.

„Kaip ir kiekviename name: stogo keitimui pritaria tie, kurie gyvena viršuje, fasado tvarkymui tie, kas gyvena apačioje. Aišku, buvo visko, bet manau, jog dabar visi džiaugiasi bendru namo vaizdu ir pagerėjusiu gyvenimu jame. Prieš remontą keliuose butuose buvo pradėjęs plisti pelėsis, dabar, bent kol kas, jis yra išnykęs ir neatrodo, kad vėl atsirastų“, – apie pasikeitusią gyvenimo kokybę užsimena atnaujinto namo gyventoja Zita.

„Kai mūsų namo stogas buvo pakeistas, iš kaimynystės pajautėme tikrai labai didelį susidomėjimą, visi kaimynai pavydėjo mūsų gražiai atrodančio namo. Smagu, kad tapome pavyzdys ir netrukus šalia stovintys kiti du namai taip pat susitvarkė stogus. Dabar girdėjau, jog juos domina ir fasado remontas“, – linksmai pasakoja moteris.

Įmonės „Mano Būstas“  Klaipėdos regiono vadovė Vaida Žvikienė sako, kad augant ekonomikai ir žmonių sąmoningumui, juntamas ir noras gyventi gražesniuose daugiabučiuose. Be to, žmonės supranta, kad jie yra tikrieji turto savininkai ir tik nuo jų pačių priklauso, kaip tą turtą tvarkyti.

„Jau ne vienus metus pastebime, kad daugiabučių gyventojai, spręsdami savo namo tvarkymo reikalus, yra vis labiau aktyvesni. Tą iliustruoja ir atliktų darbų skaičius. Džiugu, kad gyventojai yra aktyvūs priimant sprendimus dėl daugiabučio namo konstrukcijų ir vidaus inžinerinių sistemų atnaujinimo“, – teigė V.Žvikienė.

Bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Audrius Šapoka „Kalba Klaipėda“ teigė, jog buto vertė tvarkingame ir suremontuotame daugiabutyje visada bus didesnė nei tokiame pačiame, bet netvarkingame name.

„Įsivaizduokime du identiškus parduodamus butus. Pirkėjo akimis, visada pranašumą turės tas butas, kuris yra sutvarkytame, švariame ir prižiūrimame daugiabutyje. Emocijos, nors ir neapčiuopiamos, tačiau yra vienas svarbiausių momentų renkantis būstą. O jas kuria ne kas kita, kaip mus supanti aplinka, garsai, kvapai. Tvarkinga laiptinė, nauji langai, durys, įėjimo stogeliai taip pat kelia ir buto piniginę vertę – o tai jau apčiuopiamas privalumas būsto savininkui, nes jis gali parduoti brangiau arba greičiau“, – dėstė „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas A.Šapoka.

Daugiabučių atnaujinimo darbai reikalauja nemažų investicijų ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl daugiabučių savininkai delsia tvarkyti savo turtą. Tačiau „Mano būsto“ įmonių grupės klientai turi galimybę už didesnės apimties darbus išsimokėti dalimis. V.Žvikienės teigimu, tai yra didelė paskata tiems, kurie nori gyventi tvarkingame daugiabutyje, ir šia galimybe noriai naudojamasi.