Kalba ekspertai

Geri pavyzdžiai užkrečia kaimynus

Šiame name pakeisti langai ir durys.
Šiame name pakeisti langai ir durys

Ar atkreipėte dėmesį, kaip atrodo daugiabučių laiptinių durys? Ar jos gražios ir tvarkingos? O pro senus langus nešvilpauja vėjai? Vieno Debreceno gatvėje esančio daugiabučio gyventojai, pamatę, kad kaimynai pasikeitė langus ir duris, padarė tą patį. „Juk geri pavyzdžiai užkrečia“, – sako namą prižiūrinti „Klaipėdos būsto“ klientų asmeninė vadybininkė Romualda Bartininkė.

Pasekė kaimynų pavyzdžiu

Jei praeisite pro Debreceno gatvėje esantį 46 namą, pamatysite, kad namas pagražėjo. Pirma ir šešta laiptinės pasikeitė laiptinės langus, o pirma laiptinė dar ir duris atsinaujino. Taip pat rugsėjo mėnesį laiptinės langai bus pakeisti ir antroje šio namo laiptinėje.

„Kai vienos laiptinės gyventojai pasikeitė laiptinės langus ir duris, jų pavyzdžiu pasekė ir kitų šio namo laiptinių gyventojai“, – pasakojo darbus organizavusi klientų asmeninė vadybininkė. Anot jos, klientai pastebi ir vertina kokybiškai atliktą darbą, todėl nori to paties ir savo laiptinėje.

Ir taupiau, ir saugiau

Nesandarūs daugiabučio laiptinės ir rūsio langai – viena priežasčių, kodėl šaltuoju metų laiku gyventojai gauna didesnes sąskaitas už šildymą.

Laiptinių bei rūsio langų ir durų remontas arba keitimas padeda sutaupyti nuo 4 iki 15 procentų šilumos energijos. Tyrimai rodo, kad pakeitus laiptinės langus, per juos išeina 50 procentų mažiau šilumos nei per senus, o šilumos sąnaudos laiptinių šildymui sumažėja 44 procentų. Būsto energijos taupymo duomenimis, renovuotose daugiabučiuose, kuriuose pakeisti laiptinės langai, sutaupyta šilumos energijos nauda sudarė 1,42 Eur/kWh, kai kuriais atvejais pasiekė netgi 2,61Eur/kWh.

Anot ekspertų, kad keičiant senas laiptinės duris svarbu pasirinkti kokybišką produktą, o taip pat pagalvoti ir apie patikimus durų pritraukėjus. Jų teigimu, įrengus sandarias duris, sutvarkius pritraukėjus, tambūro praėjimą, šilumos nuostolius galima sumažinti iki 20 procentų.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, patariama įsirengti durų telefonspynes. Juk kodinės spynos kodą galima lengvai atspėti, o telefonspynių – neatspėsi. Todėl gyventojai gali būti ramūs, kad pašaliniai asmenys negalės patekti į namą, jei jame veiks telefonspynė.

Kada geriausias metas keisti duris ir langus? Šie darbai atliekami ne tik vasarą, bet ir rudenį. Šaltuoju metų laiku sandarūs langai taupo šilumą, o naujos durys su telefonspyne neįleidžia neprašytų svečių.

Jei norite, kad Jūsų name būtų pakeistos laiptinės bei rūsio durys, taip pat laiptinės bei rūsio langai, kreipkitės į savo namo administratorių arba skambinkite telefonu 8 700 55 966.