Kalba ekspertai Naudinga žinoti

Fotosesija su šeima: iššūkis ar nuotykis?

Vis daugiau žmonių ieško fotografų, kurie įgyvendintų įsimintinas akimirkas bei potyrius. Ne išimtis ir šeimos su vaikais, norinčios nuotraukų su gražiais vaizdais, prisimenant patirtus įspūdžius. Apie šeimos fotosesijų užkulisius bei nuotaikingus potyrius „Kalba Klaipėda“ kalbėjosi su fotografe Greta Juodžiukynaite, kuri atskleidė daug įdomių detalių.

Ar šeimos fotosesijų su vaikais organizavimas – iššūkis? O gal kaip tik tai smagus patyrimas tiek fotografui, tiek šeimos nariams?

– Manau, kad visos fotosesijos gali būti smagi patirtis! Tačiau planuojant tokį nuotykį su vaikais, ypatingai ikimokyklinio amžiaus, reikia šiek tiek labiau pasiruošti tiek fotografui, tiek šeimai.

Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą laiką fotosesijai (pavyzdžiui, kad fotosesija nevyktų tuo metu, kai vaikai yra įpratę miegoti), keliauti į vaikams pažįstamą ir tinkamą aplinką (pavyzdžiui, neplanuoti fotosesijos gamtoje, jei vaikai labai nemėgsta vabzdžių) ir visiems nusiteikti, kad fotosesijos laikas, priklausomai nuo vaikų nuotaikos, gali būti ribotas, tad reikia išnaudoti kiekvieną akimirką – tuomet fotosesija tikrai bus ne iššūkis, o malonumas.

Ko tikimasi iš fotografo?

– Priklausomai nuo fotosesijos pobūdžio (ar tai vestuvių diena, ar šeimos fotosesija ir pan.) ir fotografo stilistikos. Tikimasi gali būti gana skirtingų dalykų: vieniems norisi, kad fotografas  būtų tarsi nematomas ir gaudytų reportažinius kadrus, kitiems norisi, kad fotografas būtų tarsi kūrybinis viso susitikimo direktorius bei visada ir visiems pasakytų, ką ir kaip reikia daryti. Bet turbūt visada iš fotografo yra tikimasi dviejų dalykų – gražių nuotraukų ir malonaus bendravimo.

Prieš objektyvą lengviau jaučiasi vaikai ar suaugę? Ir kodėl?

– Sudėtinga atsakyti! Galima būtų galvoti, kad lengviau jaučiasi suaugusieji, nes jie patys planuoja fotosesijas ir gali joms nusiteikti. Tuo tarpu vaikams gali prireikti daugiau laiko, kol atvykę į fotosesijos vietą jie apsipras su nauja aplinka. Tačiau vaikai yra natūralūs! Jie negalvoja, kaip pozuoti ar kaip atrodys nuotraukose, tad dažnu atveju jie fotografui atsiskleidžia pirmieji.

Bendrai sakyčiau, kad lengviausiai prieš objektyvą jaučiasi drąsūs, savimi pasitikintys, ekstravertiški žmonės – nesvarbu, ar vaikai, ar suaugę. Nors prieš mielo, komunikabilaus fotografo objektyvą būna lengva visiems.

Ar fotografas kelių valandų laikotarpyje, būtent fotosesijos metu, gali susidaryti šiokią tokią nuomonę apie šeimos vertybes ir kitus svarbius dalykus?

– Stebėti šeimos dinamiką, pamatyti mažus dalykus, per kuriuos atsiskleidžia jų tarpusavio santykiai bei parodyti nuotraukose, kas šeimai yra svarbu – mūsų darbas. Tad poros valandų tikrai neužtenka pažinti žmones, bet įvardyti, kuo šeima ypatinga, ypač jei fotosesijai susitinkame jiems artimoje aplinkoje – dažniausiai galime. Nors kiekvienas fotografas, turbūt, galėtų atsakyti skirtingai.

Kaip motyvuojate atsipalaiduoti prieš objektyvą?

– Man svarbiausia, kad žmonės užsimirštų, jog yra fotosesijoje ir kad kažką turi daryti gerų nuotraukų vardan. Kad būtų smagu! Tad fotografuodama leidžiu jiems daryti tai, ką darytų, pavyzdžiui, įprasto pasivaikščiojimo metu – apsikabintų, susikibtų rankomis, atsigultų pievoje ir stebėtų dangų. O galbūt vėjavaikiškai bėgtų ir daug šypsotųsi. Stengiuosi nepastatyti žmonių į nepatogias pozas, siūlau kuo daugiau judėti. Ir fotosesijoje mes daug bendraujame. Kai žmonės jaučia, kad gali manimi pasitikėti, apie atsipalaidavimą nereikia net galvoti.

Kokių patarimų dažniausiai klausiama fotografų dėl fotosesijos?      

– Su žmonėmis prieš fotosesijas daugiausiai kalbamės apie tinkamiausią vietą (pavyzdžiui, ar juos labiau atspindėtų gamtiška, ar miestiška aplinka), geriausiai jiems tinkamą dienos laiką (ar jiems norėtųsi pasivaikščioti rytinėse rasotose pievose, ar palydėti saulę) ir pasiruošimą – aprangą, makiažą, šukuoseną.

Pasiruošimo klausimas labai svarbus – visada paminiu, kad klientų pasiruošimas fotosesijai daug prisideda prie galutinio rezultato.

O vos susitikus, dažniausiai esu prašoma patarti, kaip pozuoti. Visada šypsausi tai išgirdusi, nes kai tik pradedame fotosesiją, apie pozas niekas nebegalvoja.

 

Daugiau apie fotografę galite sužinoti: SESĖ SAULĖ | Greta Juodžiukynaitė, https://sesesaule.lt/