Naudinga žinoti

Eteriniai aliejai: kuris sužadina aistrą?

Eteriniai aliejai kiekvienam suteikia puikią galimybę pasirinkti mėgstamiausią kvapą arba tiesiog susikurti jį pačiam. Šie aromatinių junginių mišiniai pamėgti ir todėl, nes turi ganėtinai plačius panaudojimo būdus, kurie atkuria ne tik fizinę, bet ir emocinę žmogaus pusiausvyrą. „Kalba Klaipėda“ dalijasi eterinių aliejų natūraliais mišinių komponentais, iš kurių vienas sužadina aistrą.   

Natūralūs eteriniai aliejai gaunami iš augalų lapų, vaisių, žiedų, žievės ar šaknų, medienos bei medžio dervų distiliacijos būdu. Kadangi šių mišinių panaudojimas labai platus, jis tinkantis tiek masažui, voniai, odos priežiūrai, tiek ir pirčiai bei buityje. 

Levandų eterinis aliejus

Levandų aliejus ypač raminantis, mažinantis pykčio, baimės jausmą bei emocinį stresą. Jis taip pat gali padėti susikoncentruoti ir stabilizuoja įvairias užplūdusias emocijas. Be šių visų privalumų, levandų aliejus gerina ir miego kokybę.

Ne veltui šis universalus aromatas – amžina aromaterapijos klasika. Tai malonių, šiltų, švelnių ir gėlinių kvapų natos, susipynusios į vieną nuostabų aromatą, kuris nepalieka abejingų!

Levandų eterinis aliejus dera su ramunėlių, bergamočių, mandarinų, citrinų, apelsinų, pušų, čiobrelių, rozmarinų, rožių, jazminų eterinių aliejų kvapais.

Bergamočių eterinis aliejus

Bergamočių eterinis aliejus gali padėti sumažinti pykčio, baimės ir nepasitikėjimo jausmą. Jis taip pat puikiai tinkamas, norint išvengti streso bei esant depresijai, itin liūdnoms ar niūrioms mintims.

Bergamočių aromatas itin žaismingas ir dažnai patinkantis daugeliui! Šiam aliejui būdinga žalsva spalva ir intensyvus citrusinis aromatas su gėliniu prieskoniu.

Dera su levandų, rožių, jazminų, mandarinų, apelsinų, greipfrutų, rozmarinų eteriniais aliejais.

Ylang-ylang (kvapnioji kananga) eterinis aliejus

Ylang-ylang – itin saldus gėlinis, egzotiškas ir svaiginantis aromatas. Šis eterinis aliejus pakelia energingumo lygį, taip pat suteikia pozityvių minčių, kurios pradžiugina visai dienai. Jis natūraliai ramina, mažina stresą ir pykčio jausmą. Taip pat atpalaiduoja ir skatina pasitikėjimą savimi. Tai ypač stiprus afrodiziakas bei antidepresantas.

Šis aromatas ypač populiarus tropiniuose kraštuose. Ne paslaptis ir tai, jog jis pasitelkiamas į pagalbą tada, kai norisi sužadinti aistrą!

Apelsinų eterinis aliejus

Apelsinų eterinis aliejus stiprina imuninę ir nervų sistemą, todėl gali padėti esant stresinėms situacijoms. Šis kvapas – geros nuotaikos užtaisas!

Būtent šį eterinį aliejų ypač tinka garinti šaltuoju metų laiku, kai trūksta saulės šviesos ir šilumos.

Gaivus apelsinų aromatas puikiai dera su citrinų, greipfrutų, nerolio, levandų, pipirmėčių, bergamočių, ylang-ylang eteriniais aliejais.

Nerolio eterinis aliejus

Nerolio eterinis aliejus sumažina baimės jausmą, taip pat gali padėti sergant depresija ar patiriant stiprų nerimą. Jo kvapas suteikia komforto jausmą, pakelia nuotaiką bei sužadina emocijas.

Nerolio eterinis aliejus išgaunamas iš karčiavaisio apelsinmedžio žiedų. Tai itin prabangus ir retas parfumerinis ingredientas.

Puikiai dera su levandų, bergamočių, citrinų, greipfrutų, apelsinų, jazminų, rožių, ylang-ylang, japoninių laurenių eterinių aliejų aromatais.