Kalba ekspertai

Etapinė renovacija – jokių įsipareigojimų bankui

Gyventojai, pasiryžę etapinei renovacijai, išvengia įsipareigojimų bankui
Gyventojai, pasiryžę etapinei renovacijai, išvengia įsipareigojimų bankui

Gyventojai vis dažniau domisi etapine renovacija.. „Vėtrungės būsto“ bei „Danės būsto“ direktorius teigia, kad beveik 20 namų yra pareiškę norą parengti ilgalaikius renovacijos planus.

„Norą dažniausiai pareiškia tie gyventojai, kuriems rūpi namo būklė. Sąrašą neretai papildo valstybinės renovacijos laukę, bet jos negavę daugiabučiai. Taip pat tie, kurie nenori įsipareigoti bankui, bet jų namas turi daug problemų“, – teigė įmonės direktorius Marius Šiaulys.

Etapinė renovacija – tai ilgalaikių darbų planas, kurių metu gyventojai patys nusprendžia kas ir kada bus tvarkoma. „Etapinė renovacija naudinga tuo, kad gyventojai išvengia įsipareigojimų bankui, yra galimybė tvarkytis namą savo lėšomis didinant būsto vertę, gerinant butų būklę, gaunant mažesnės sąskaitos už šildymą, mažinant pastato energijos sąnaudas. Butų savininkai gali patys darbus sudėlioti prioritetine tvarka, pagal tai, ko jų namui reikia labiausiai“, – sako renovacijos projektų vadovė Rasa Klumbienė.

Dar viena tokio atnaujinimo etapais proceso teigiama pusė yra tai, kad darbai pradedami po 3-4 mėn., o valstybinės renovacijos metu darbai pradedami maždaug po dviejų metų. „Už darbus galima išsimokėti per penkerius metus, nemokant jokių palūkanų. Be to, nėra jokio renovacijos administravimo mokesčio, kaip valstybinės renovacijos metu“, – pasakojo M. Šiaulys.