Kalba gyventojai

Duoklė miestui – namą žymintis herbas

Klaipėdos centre, netoli Skulptūrų parko esantis namas ne taip seniai tapo viena gražiausių miesto puošmenų. Modernus, tačiau išlaikęs dalį savo autentiškumo, su aukštai, iš toli matomu Klaipėdos miesto herbu verčia sustoti kone kiekvieną praeivį ir užfiksuoti šį statinį fotoaparatu.

Dabar Liepų gatvės 44 namo gyventojai neslepia džiaugsmo ir pasididžiavimo dėl neseniai atnaujinto jų daugiabučio namo fasado. Nors, kaip pasakoja pokyčių iniciatorių šeima Naglis ir Remigija, pradžia nebuvo lengva – teko įdėti labai daug darbo ir pastangų.

„Dažnai kitų akimis pokyčiai gali atrodyti labai lengvi ir paprasti: nusprendi ir imiesi įgyvendinimo. Tačiau realybė kiek kitokia. Mes labai norėjome pokyčių, tačiau, kuomet priklausai tam tikrai kaimynų bendruomenei, pirmiausia, pokyčių norėti ir jiems pritarti turi visi. Smagu, kad mūsų kaimynė yra tikrai bendruomeniška“.

Naglis ir Remigija džiaugiasi, jog pradžioje jie turėjo ir patarėjų, ir pagalbininkų. „Negalėjome atsistebėti įmonėje „Mano Būstas“ dirbančių vadybininko Romualdo ir inžinieriaus Gražvydo žmogiškumu ir aktyvumu. Nors namą tvarkėme savo lėšomis, tačiau jie visad buvo šalia. Rengė susirinkimus, pasakojo, kalbėjosi, ir, galų gale, buvome išgirsti – būsto tvarkymui buvo pritarta“, – džiaugiasi pora.

Remigija sako, jog visiems kartu buvo labai smagu stebėti, kaip keičiasi namo vaizdas. „Kadangi namas yra Klaipėdos centre, kuriame, ypač vasaromis, būna labai daug miesto svečių, sugalvojome, jog atvykėliai  pakėlę galvas į dangų turi pamatyti Klaipėdos miesto herbą. Taip jie iš pajūrio išsiveš ne tik šviesias mintis, bet ir atminty įstrigusius vaizdus. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės gavome herbo maketą, o jo nukaldinimu pasirūpino Lenkijos meistrai“, – pasakoja patriotiškos dvasios moteris.

Pora teigia, jog atnaujinus daugiabučio namo vaizdą, vos per kelias savaites šiame name buvo parduoti net du butai. „Nors pradžioje ne visi kaimynai norėjo pritarti renovacijai, tačiau kaip ir sakė „Mano Būstas“ darbuotojai Gražvydas bei Romualdas, ši investicija ne tik pradžiugino širdį, bet ir greitai atsipirko“.