Šiandien rajone

Dovana vairuotojams – galimybė nemokamai išbandyti uostamiesčio autobusus

Uostamiesčio vairuotojams suteikiama galimybė nemokamai išbandyti viešojo transporto paslaugas.

Rugsėjo 22-oji Klaipėdoje skelbiama „Diena be automobilio“. Šįmet pirmą kartą vairuotojams  siūloma savo transporto priemones palikti prie namų ir nemokamai išbandyti viešąjį transportą – tereikia turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Mero pavaduotojas Artūras Šulcas džiaugiasi galimybe vairuotojams visą dieną nemokamai naudotis uostamiesčio autobusais. Pasak jo, tokios akcijos daromos žmonėms, kurie nėra išbandę šiuolaikinių viešojo transporto galimybių ar naudojęsi dabartiniais autobusais, nes daugelis atsimena senuosius, kurių šiandien jau nebėra.

Paklaustas apie perpildytus autobusus ir tai, kad tokiu atveju vairuotojai nepajus jokio teigimo skirtumo, mero pavaduotojas atsakė: „Tai tegul jie (autobusai – red. past.) tik prisipildo. Tai rodytų labai paprastą dalyką – kad žmonės mielai važiuotų, bet galbūt kaina yra per didelė. Nors mes turime, lyginant su kitais miestais, patraukliausią kainą.“

Mero pavaduotojas taip pat atskleidė, kad norėta uždaryti Herkaus Manto gatvę, tačiau pastaroji iniciatyva sustabdyta dėl situacijos su mikroautobusais. „Buvo sumanymas automobilių eismui uždaryti Herkaus Manto gatvę, tačiau sprendimas taip ir nepriimtas. Greičiausiai dėl sudėtingos situacijos viešajame transporte – šoko dėl mikroautobusų praradimo“, – pasakojo A. Šulcas. Tačiau pasak jo, vis dėl to tai taip pat pozityvus dalykas, kadangi keleivių masė persiskirstė į autobusus ir kai kurie ne tik pamatė skirtumus, bet ir juos įvertino.

Pats A. Šulcas sakėsi neketinantis daryti parodomųjų akcijų ir į darbą autobusu nevažiuos, mieliau rinksis ėjimą pėsčiomis: „Jeigu nenueinu per dieną dešimt kilometrų, jaučiuosi nekaip.“