Kalba ekspertai Šiandien rajone

Daugiabučių gyventojams pabodo seni liftai

Klaipėdos daugiabučių gyventojai vis aktyviau pradėjo rūpintis savo gyvenamųjų namų liftais. Prieš keletą metų, padedant „Klaipėdos būstui“, buvo pakeisti keturi liftai, o šiuo metu planuojami dar kelių daugiabučių namų liftų atnaujinimo darbai.

Anot „Baltijos liftai“ vadovo J. Vasiljevo, saugus lifto naudojimo laikotarpis yra 25 metai, o šiuo metu mūsų šalyje, viršijančių šį laiko tarpą – net pusė. Vidutinis Lietuvoje esančių liftų amžius siekia net 40 metų, nors 50 proc. visoje Klaipėdoje esančių liftų jau yra arba modernizuoti, arba pakeisti naujais. Visgi, „Klaipėdos lifto“ vadovas J. Kazakevičius teigia, jog žmonės pasikeisti liftų neskuba, nors pastarieji metai yra išties džiuginantys, dėl ryškėjančios tendencijos, kuomet patys žmonės inicijuoja liftų pakeitimus.

Visuose Klaipėdos miesto daugiabučiuose, kuriuose vyko liftų keitimo darbai, prieš įvykstant pokyčiams, buvo atliekamas keltuvų techninis patikrinimas. Jo metu inspektoriai nustatė, kad liftai turi avarinės būklės požymių ir tolimesnis jų naudojimas yra negalimas. Taigi, aktyvūs gyventojai bendru sutarimu nutarė šiuos liftus pakeisti ne tik į modernesnius, bet ir į pritaikytus žmonėms su negalia ar šeimoms, turinčioms vaikų. Būtent dėl šios priežasties, naujieji liftai yra ne tik su erdvesne kabina bei platesnėmis durimis, bet ir su kur kas saugesniais kėlimo mechanizmais.

„Klaipėdos būsto“ techninės priežiūros vadovė Ramutė Čekienė atskleidžia, jog gyventojus susimąstyti apie namuose naudojamus liftus dažniausiai skatina faktas, jog seną liftą pakeitus nauju, sunaudojamos energijos kiekis sumažėja net iki 70 proc. „Reiktų paminėti ir žmogiškąjį faktorių, kuomet naujas liftas išties pagerina kėlimosi liftu komfortą, o tai ypač aktualu tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus gyventojams, kurie, pasitaiko, jog užstringa senuose liftuose ir patiria tikrai ne pačius maloniausius jausmus“, – pabrėžia ne vieną žmogaus padėką dėl pakeisto lifto išgirdusi R.Čekienė.

Nors vieno lifto pakeitimas užtrunka apie 6-8 savaites, specialistai, užsiimantys liftų pakeitimu, teigia nepastebintys žmonių nepasitenkinimo. „Arba Klaipėdos daugiabučių gyventojai labai geranoriški, arba jie tikrai nuoširdžiai laukia atnaujintų liftų. Nesu išgirdusi nei vieno neigiamo komentaro“, – pasakojo R.Čekienė.

Klaipėdoje seni liftai pakeisti naujais