Rajono problema

Danės skvero fontanas kelia pavojų

Danės skvero fontanas tapo nesaugiu, todėl planuojama jį demontuoti. BEGA nuotr.

Dar 8-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pradėjęs veikti Danės skvero fontanas, šiandien tapo pavojingas, todėl ketinama jį demontuoti. Remiantis Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus išvadomis, fontanas ne tik kelią pavojų miesto saugumui, bet ir darko miesto vaizdą, kadangi yra blogos fizinės bei techninės būklės.

Pasak miesto Turto skyriaus vedėjo, darbų pradžia dar nėra numatyta, nes yra reikalingas Savivaldybės Tarybos pritarimas, tačiau nebus laukiama Danės skvero rekonstrukcijos pradžios. „Mes negalime laikyti fontano tokioje būklėje, kad nesusižeistų vaikas, todėl norėdami išspręsti saugumo klausimą, nelauksime skvero rekonstrukcijos pradžios“, – pasakojo miesto Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Šiuo metu neeksploatuojamo fontano remonto darbai paskutinį kartą buvo atlikti tik 2002 metais, tačiau, pasak E. Simokaičio, fontano priežiūros darbus atlikusi įmonė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija BEGA, tą darė atsakingai ir nuolat vykdė smulkius remonto darbus. „Tiesiog atėjo laikas, kai tų paprastų remonto ir priežiūros darbų jau nepakanka, reikia daryti kapitalinį remontą – keisti visą inžinerinę sistemą ir panašiai. Savivaldybė žinodama šią problemą neinvestavo vien į fontano kapitalinį remontą. Nėra tikslinga leisti pinigus fontano remontui, kai yra numatytas Danės skvero remontas“, – teigė E. Simokaitis. Vedėjo nuomone, minėtoji įmonė pakankamai investavo į fontaną, tad prie demontavimo darbų neprisidės: „Tai yra Savivaldybės turtas ir tą turtą mes turime prižiūrėti už savo lėšas“.

E. Simokaičio pasiteiravus, ar naujame Danės skvero projekte tikrai reikalingas fontanas, šis atsakė, kad yra suplanuota visa infrastruktūra, todėl jos keisti nėra verta. Be to, savivaldybės nario teigimu, naujas fontanas puikiai įsilies į visas esamas ir planuojamas žaliąsias erdves. „Miestui bus daugiau naudos, kai bus sutvarkytas visas skveras ir įrengtas naujas, modernus fontanas, teiksiantis daugiau džiaugsmo nei dabartinis, kuris yra pasenęs ir jo jau negalima pritaikyti šių dienų poreikiams“, – apgailestavimo dėl planuojamo griauti fontano nereiškė vedėjas.