Kalba ekspertai

Bute dvokia kanalizacija? Kvieskite administratorių

Dėl tokio „išradingo“ praustuvės pajungimo butuose dažnai juntamas kanalizacijos dvokas
Dėl tokio „išradingo“ praustuvės pajungimo butuose dažnai juntamas kanalizacijos dvokas

Daugiabučių namų priežiūros specialistai sako, kad namuose kanalizacijos dvoką jaučiantys gyventojai turėtų gerai apsižiūrėti savo bute. Didelė tikimybė, jog problema slypi virtuvėje arba tualete.

Pasitaiko atvejų, kai daugiabučių gyventojai kreipiasi į administratorių galvodami, jog kanalizacijos kvapas butuose sklinda dėl bendrų namo inžinerinių sistemų gedimų, tačiau kaip rodo praktika, neretai problema slypi pačių gyventojų butuose.

„Neseniai iš Naikupės g. 16 namo gyventojų gavome užklausą, kodėl pas juos bute tvyro kanalizacijos kvapas. Užregistravome pranešimą ir nedelsiant nusiuntėme savo specialistus apžiūrėti įvykio vietą. Santechnikai, užėję į vieną iš butų, nustatė, kad vonios patalpoje praustuvė pajungta nesilaikant normų. Vietoj sifono sumontuotas gofruotas vamzdis ir pajungtas į nuotekų vamzdį be perėjimo, nes gofruoto vamzdžio diametras mažesnis negu nuotekų vamzdžio, dėl to bute juntamas kanalizacijos kvapas“, – pasakojo „Jūros būsto“ direktorė Birutė Jevdokimenko.

Gyventojai, kurie savo butuose jaučia kanalizacijos dvoką, pirmiausia turėtų pasitikrinti, ar jų vonioje arba virtuvėje teisingai atlikti sanitarinių mazgų sujungimai. Tai atlikti gali ir namo administratorius, todėl gyventojai turėtų kreiptis į savo namo vadybininką bei susitarti dėl sistemų apžiūros.