Šiandien rajone

Bobų vasara klaipėdiečiams kelia klausimų

Nors įprastai Lietuvoje Bobų vasara laikomas periodas nuo rugsėjo pabaigos ir spalio pradžios, visgi šiais metais ji į mūsų šalį atžygiavo tik praėjusią savaitę. Termometro stulpeliams kylant iki 20 laipsnių vieni klaipėdiečiai džiaugiasi spalvotais lapais nuklotais takais, o kiti gūžčioja pečiais, jog lapai dar nesurinkti.

Kaip pasakoja „Būsto aplinka“ Klaipėdos regiono vadovas Neilas Čijunskas, Klaipėda šiuo metu yra kaip niekad graži. Čia ne tik banguoja jūra, bet ir visi pušynai, parkai, miesto takai yra nudažyti įvairiausiomis ir gražiausiomis spalvomis. Visgi, daugiabučių namų aplinką prižiūrinčios įmonės atstovas teigia, nors lapai miestui ir suteikia naujų spalvų, šios įmonės darbuotojai skuba juos tvarkyti.

„Lapai tvarkomi nuolatos ir išvežami kartą per savaitę. Juos darbuotojai surenka į krūvas, o sutartą savaitės dieną atvažiuoja žaliųjų atliekų vežėjai ir juos surenka. Kartais gali pasirodyti, jog kai kuriose teritorijose nukritę medžių lapai netvarkomi tik dėl to, jog juos ištaršo vėjas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, jog pasitaiko ir gyventojų ne sąmoningumo, kurie savo augintiniams nedraudžia žaisti surinktose lapų krūvose ir jas išardyti“, – pasakoja N. Čijunskas.

Svarbu ir tai, jog vis dar atsiranda gyventojų, kurie nusprendžia patys imtis rudeninių darbų ir praleisti laisvą laiką tvarkant lapus. Nors šis gyventojų sprendimas ir gali palengvinti atsakingų darbuotojų darbą, tačiau į šią veiklą gyventojai turi žiūrėti taip pat atsakingai.

„Kadangi Klaipėdos mieste žaliosioms atliekoms yra taikoma piniginė rinkliava ir jų išvežimą vykdo žaliųjų atliekų vežėjai, miestiečiai nusprendžia nugriebtus lapus išmesti į komunalinių atliekų konteinerius, nors tai daryti yra griežtai draudžiama. Jei gyventojai nori prisidėti prie savo gyvenamosios aplinkos tvarkymo ir gražinimo, mūsų patarimas – sugriebti lapus į krūvas, o mes vėliau pasirūpinsime, jog lapai, pagal grafiką, būtų išvežti“, – pataria įmonės „Būsto aplinka“ atstovas.

Žaliųjų atliekų surinkimo grafiką skirtinguose Klaipėdos rajonuose galite rasti čia: http://www.kratc.lt/informacija-klaipedos-m-rinkliavos-moketojams/atlieku-surinkimo-grafikai/is-daugiabuciu/zaliuju-atlieku-surinkimas