Rajono problema Uncategorized

Benamių kačių šėrimas – šerti negalima naikinti?

Šerdami benames kates gyventojai daro "meškos paslaugą"
Šerdami benames kates gyventojai daro „meškos paslaugą“

Benames kates pamėgę šerti gyventojai – didelė rajono problema. Tačiau toks žmonių rūpestis ir gailestingumas valkataujantiems gyvūnams atsisuka prieš juos pačius. Mat dėmesį pajutusios benamės katės vis labiau veisiasi ir įsikuria daugiabučių kiemuose. Čia jos ne tik glaudžiasi ir dauginasi, bet ir platina pavojingas ligas.

Nors beglobiai gyvūnai ir kelia žmonėms gailestį, iš tiesų nėra tokie nekalti, kaip gali atrodyti. Mat sykį paglosčius atklydusį šunį ar katę galima susirgti pavojingomis ligomis. Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro specialistai įspėja – beglobės katės gali apdraskyti ar apkandžioti kieme žaidžianti vaiką ir taip užkrėsti jį pasiutlige. Katės platina ne tik virusus, bet ir parazitus, pavyzdžiui – blusas.

Verta priminti, kad yra buvę atvejų, kai dėl daugiabučiuose užsiveisusių benamių kačių ir platinamų blusų gyventojai turėjo užsisakyti bendrų patalpų dezinfekciją. Mat blusų atakos tapo nebepakeliamos, o įprastomis buitinėmis priemonėmis jų išnaikinti nepavyko.

Namų administravimo vadybininkai primena, kad benamius gyvūnus globojantys daugiabučių gyventojai pažeidžia švaros ir tvarkos taisykles, tad už tokį rūpestingumą jie gali būti baudžiami pinigine bauda. Teisės aktai reglamentuoja, kad šerti ir jaukinti beglobius gyvūnus daugiabučių gyventojams – draudžiama. Apie nepageidaujamus keturkojus galima pranešti gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai arba kreiptis į gyvūnų globos organizacijas, kurie beglobiams gyvūnams ieško nuolatinių šeimininkų.