Rajono problema Šiandien rajone

Benamiams – namai iš konteinerių

Šilutės pl. 8 namo rūsyje įrengti nakvynės namai – ne tik neatitinka sanitarinių sąlygų, bet ir susilaukia nepasitenkinimo iš aplinkinių namų gyventojų.

Į tai atsižvelgusi miesto Savivaldybė dar praėjusių metų pabaigoje priėmė sprendimą benamiams ieškoti naujų patalpų. Kadangi vietos ieškota kuo toliau nuo gyvenamųjų namų, prisimintos savivaldybei priklausančios žemės Dubysos gatvėje, šalia prekybos centro „Depo“.

Minėtų adresu anksčiau buvusios miesto slėptuvės. Tad naujus nakvynės namus suplanuota įrengti ne pačiose slėptuvėse, o šalia, konstruojant modulinius namukus. Turėtų iškilti apie 30 konteinerių, kuriuos, esant reikalui, būtų galima permontuoti.

Naujieji nakvynės namai – tai prieglobsti vienai nakčiai, daugiausia benamiams, kurie turėtų galimybę nusiprausti, išsiskalbti drabužius ir pernakvoti. Nors paslauga bus nemokama, visa įranga, kaip ir lovos, turėtų būti pritvirtinta prie grindų, sienų arba pagaminta iš tokių medžiagų, kurias sunku sugadinti.

Taip pat planuojamas nedidelis socialinių paslaugų centras norintiems išsiblaivyti. Klaipėdos miesto meras Artūras Šulcas yra sakęs, kad išblaivinimo paslaugą asmenys čia galėtų pasirinkti savo noru, niekas per prievartą jų čia nevežtų. Tai esą sumažintų darbo ligoninių priimamiesiems ir policijos areštinėms.

Centras benamiams turėtų iškilti iki kitų metų žiemos. Planuojama, kad čia tilps apie pusšimtį pernakvoti norinčių žmonių. Bus suteiktos sąlygos apsistoti ir negalią turintiems žmonės – dėl šios priežasties atsisakyta idėjos namukus įrengti dviem aukštais.