Naudinga žinoti

Belaukiant švenčių – filmai visai šeimai

Artėjančios gražiausios žiemos šventės ne tik dovanų ieškojimo metas, bet ir stebuklingo laukimo bei santarvės laikotarpis. Šiuo išskirtinai žaviu laikotarpiu „Kalba Klaipėda“ redakcija siūlo praleisti laiką kartu su artimaisiais ir filmų peržiūromis, tinkančiomis visai šeimai.  

„Grinčas“ (2018 m.)

Tai kupinas juoko, be galo gražiai sukurtas animacinis filmukas apie piktadarį Grinčą, kuris nori pavogti miestelio Kalėdas, tam skirdamas daug laiko įvairioms išdaigoms, kurios liūdina gyventojus, kuomet šie laukia gražiausių metų švenčių. Bet galbūt Šv. Kalėdų dvasia gali suminkštinti Grinčo širdį, o bendruomenės draugiškumas padės vienišai asmenybei pasijusti mylimai ir reikalingai?

„Klausas“ (2019 m.)

Neklaužada Džesperis susiduria su sunkia užduotimi – per metus išsiųsti daugybė laiškų. Tačiau staiga jaunuolis atsiduria atokiau nuo miesto ir randa izoliuotą būstą, perpildytą rankų darbo žaislais. Namelyje sutinka ir atsiskyrėlį miškininką Klausą, su kuriuo pradeda bendradarbiauti, suteikiant džiaugsmą vaikams.

„Elfas“ (2003 m.)

Šis filmas pasakoja apie vaiką, atsitiktinai patekusį pas Kalėdų Senelį. Vaikas užauga apsuptas elfų draugijos, manydamas, jog ir jis yra vienas iš jų. Elfas Badis – išsiskiriantis iš kitų, be galo nuoširdus, spėjantis viskuo susižavėti. „Elfas“ – šmaikštus ir gerų ambicijų lydintis filmas, kuriame slypi mintis, jog viskas priklauso tik nuo mūsų pačių požiūrio į gyvenimą ir įvairias gautas progas. Kiekvienas suvokiame mus supantį pasaulį skirtingai: tai, kas vieniems atrodo įprasta, kitiems tai gali reikšti didžiausią džiaugsmą bei stebuklų kupinas akimirkas.

„Kalėdų kronikos“ (2018 m.)

„Kalėdų kronikos“ – kalėdinė komedija, kuri patiks ir mažiems, ir dideliems. Tai istorija apie mažąją sesutę Keitę ir jos paauglį brolį Tedį. Jų Kūčių vakaro planai orientuoti į magiškas paieškas bei jaunatvišką smalsumą. Jiedu vaizdo kameros pagalba namuose nori užfiksuoti Kalėdų Senelį. Ši visa netikėta kelionė virsta į tokią, apie kurią dauguma vaikų galėtų tik pasvajoti. Trijulė patiria begalę nuotykių. Taigi, ar pavyks jiems išgelbėti Kalėdas, o gal jos taps didžiausia kada nors regėta Kalėdų tragedija?

„Kalėdų kronikos. 2-oji dalis“ (2020 m.)

Filmo istorija ir vėl sukasi aplink brolį Tedį ir sesę Keitę, kurie prieš kelis metus turėjo garbės ne tik susipažinti su tikru Kalėdų Seneliu, bet ir jam padėti jo magiškoje misijoje. Šįkart laukia naujas nuotykis – piktavalio elfo Belšnikelio piktadarysčių sustabdymas. Ar pavyks sustabdyti blogų ketinimų lydintį elfą, o galbūt tikėjimas Kalėdų Seneliu bus prarastas amžiams?

„Kaip išgelbėti Kalėdas“ (2017 m.)

Prieš pat šventes Kalėdų Senelio dirbtuvėse nutinka baisi ir itin skaudi nelaimė – visi jo pagalbininkai elfai yra išguldomi paslaptingos ligos. Barzdoto dovanėlių dalintojo žmona Vanda pasiunčia savo vyrą į Žemę, jog šis pargabentų vaistų ir taip padėtų pasveikti elfams bei tokiu žygdarbiu prisidėtų prie Kalėdų išgelbėjimo. Netikėtai atsidūręs Paryžiuje, Kalėdų Senelis po truputį pradeda suprasti, jog nebus taip lengva, kaip manė, o pradėjęs galvoti, kad ir Kalėdų likimas gali pakibti ant plauko – visai sunerimo. Taigi, kaip baigsis šis sudėtingas nuotykis?