Rajono problema

Augintinių ekskrementai laiptinėje – gyventojų siaubas

Gyvūnų ekskrementai laiptinėje gventojams kelia siaubą
Gyvūnų ekskrementai laiptinėje gventojams kelia siaubą

Auginti gyvūnus daugiabučiuose yra visiškai normalu ir leistina, tačiau gyvūnų augintojai neturėtų pamiršti ne tik savo teisių, bet ir gyvūnų laikymo Klaipėdos mieste taisyklių.

Klaipėdiečiai dažnai skambina į redakciją, pasipiktinę kaimynų elgesiu. Gyventojai, vesdami augintinius pasivaikščioti, pamiršta surinkti laiptinėje paliktus ekskrementus. „Mano kaimynas ne tik triukšmauja naktimis, bet iš jo buto sklinda baisus dvokas. Į tai nekreiptumėme dėmesio, jeigu jo augintiniai, katinas su šunimi, kiekvieną dieną nebūtų išleidžiami į koridorių „palakstyti“. Po tokio jų pasibuvimo, turime labai atsargiai lipti laiptais ir žiūrėti, kur dedame kojas“, – pasipiktinusi kalbėjo Klaipėdos miesto gyventoja Algimanta.

Su tokiomis problemomis susiduria ir daugiau žmonių, tačiau jų spręsti imasi ne kiekvienas. „Daug kartų ėjau ir prašiau kaimyno, kad sutvarkytų tai, ką jo gyvūnai pridaro, tačiau jokios reakcijos, o aš jau nebežinau, ką galiu dar padaryti, kad tai baigtųsi“, – toliau kalbėjo moteris.

Pagal Lietuvos Respublikos gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymą, gyvūnų laikytojai privalo nuolat rūpintis jų gerove ir apsauga, užtikrinti, kad nekeltų grėsmės žmonių sveikatai ir turtui (į tai įeina ir ekskrementų surinkimas laiptinėje ir kitose bendro naudojimo patalpose) (20 str.). Pažeidus šį įstatymą, gyventojui gali būti taikoma administracinio poveikio priemonės, taip pat gyvūnai gali būti perduodami kitų žmonių ar atitinkamų institucijų priežiūrai.

Primename pagrindines taisykles augintinius laikantiems daugiabučiuose:

1. Gyvūnai privalo būti paskiepyti.
2. Daugiabučių namų butuose leidžiama laikyti ne daugiau kaip du šunis ar dvi kates arba vieną šunį ir vieną katę. Bute leidžiama laikyti šuniukų ar kačiukų vadas iki 4 mėn. amžiaus.
3. Iš buto į laiptinę, koridorių ir kitas bendrojo naudojimo patalpas šunis būtina vesti su pavadėliu ir antsnukiu. Savininkai kates turi išnešti ant rankų arba specialiuose narveliuose, kuprinėse, galima vesti su pavadėliu.
4. Gyvūną vežti liftu galima tik tada, jei tam neprieštarauja žmonės, esantys lifte.
5. Savininkai, įvesdami į namą šunis, kates, privalo užtikrinti, kad nebūtų teršiamos laiptinės, liftai ir kitos bendrojo naudojimo patalpos. Taip pat surinkti gyvūnų paliktus ekskrementus lauke.

Visas taisykles rasite čia.