Naudinga žinoti

Artėjant Kalėdoms – populiarėja eglučių nuoma

Artėjant gražiausioms metų šventėms piliečiai po truputį jau renkasi namų bei lauko puošmenas – eglutes. Lietuvoje vis labiau populiarėja kalėdinių eglučių nuoma, kurios dėka tausojama gamta ir skatinamas tvarus vartojimas.

Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau penktą kartą gyventojus skatina rinktis tvaresnį kalėdinių eglučių pirkimo būdą – nuomą. Pasirodo, kiekvienais metais susidomėjimas tokia paslauga vis labiau auga ir populiarėja.

Matoma tendencija, jog šiais laikais žmonės teikia pirmenybę ne pinigams, o labiau orientuojasi į tvaresnės aplinkos išsaugojimą. Žmonės, kurie linkę dalintis jaukia Kalėdų dvasia, namuose nori puošti būtent gyvą medį. Daugumai svarbu ir tai, jog po švenčių eglutė galės vėl grįžti į gamtinės aplinkos atmosferą, taip pat ja bus tinkamai bei itin rūpestingai pasirūpinta Klaipėdos universiteto botanikos sodo darbuotojų.

Klaipėdos universiteto botanikos sode nuomojamų eglučių gausa pasižymi tiek didelėmis, tiek mažomis, sidabrinėmis bei paprastosiomis eglėmis, kurios itin būdingos Lietuvos regiono miškams.

Išsirinkus tinkantį medelį yra sumokama suma, kuri svyruoja 20–40 Eur. Eglutę išsivežti į namus galima norimu laiku, o po švenčių yra galimybė savo išpuoselėtą žaliaskarę grąžinti atgal į Klaipėdos universiteto botanikos sodo platybes. Jeigu medelis sveikas, nuomotojams grąžinama pusę už jį sumokėtos sumos. Eglutės, kurias pavyksta išsaugoti, kitąmet vėl džiugins nuomotojų gausiai besiplečiantį ratą.