Naudinga žinoti

Ar pažįstate savo bendruomenės seniūnaičius?

Net 28 seniūnaitijos mieste šiuo metu neturi savo atstovų

Seniūnaitis – tai žmogus, kuris yra suinteresuotas atstovauti vietos (įprastai rajono) bendruomenę, spręsti jos problemas bei prisidėti prie bendruomenę vienijančių iniciatyvų. Klaipėdoje yra daugiau nei 50 seniūnaitijų, iš kurių tik 27 turi savo išrinktus atstovus.

Išrinktas atstovas bendrauja su savivaldybės tarybos nariais bei kitais savivaldybių ar valstybinių institucijų atstovais, siekiant reprezentuoti gyventojų interesus. Pavyzdžiui, seniūnaitis gali konsultuoti gyventojus, nežinančius kur kreiptis dėl tam tikrų nusiskundimų ar prašymų. Taip pat jis turi bendrauti su vietos bendruomene dėl teritorijų priežiūros ir plėtojimo, prisidėti prie rajono kultūrinio ir sportinio gyvenimo organizavimo.

Seniūnaitis savo kompetencijos ribose gali teikti prašymus, siūlymus, reikalavimus, reikšti nuomonę dėl priimamų teisės aktų, sprendimų, gauti informaciją iš savivaldybės bei valstybės institucijų ar kitų asmenų. Taip pat seniūnaitis kaip bendruomenės atstovas gali dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe.

Seniūnaičiai renkami 3 metų kadencijai. Viena paskutinių užėmusių šias pareigas yra Alksnynės seniūnaitijos atstovė Rita Borta.

Su visais šiuo metu išrinktais seniūnaičiais galite susipažinti paspaudę nuorodą.